Sadursme ar meža zvēru.

situācija sekojoša;paziņa braucot ar auto bez kaskas notrieca alni,mašīna nopietni apskādēta.sadursme notika ceļa posmā kur nav brīdinājuma zīmes ka uz ceļa var būt meža zvēri vai šādā gadījumā nevar dabūt kompensāciju no ceļiniekiem vai mežiem par apskādēto auto?jo ja notriec zvēru kur ir zīme meža zvēri var sanākt maksāt zaudējumus par dzivnieka notrikšanu.

aigars1964  1 3 diemzel ir jabut kasko, savadak neka. man pasam bij negadijums ar stirnu un vispar saki paldies Dievam jo ar alniem sekas medz but ari letalas, nerunajot jau par masinas norakstisanu. diemzel, jo mes tacu dzivojam latvija nevis civilizeta pasaule kur celi ir nozogoti un valda citi likumi.

joens    5 Arī "civilizētajā pasaulē" zvēruļi uz ceļiem (arī autobāņiem) nav nekas neparasts.

borzomi  1 9 Brīdinājuma zīmes izliek izvērtējot % gada migrāciju /populāciju.
Un,alnis ir apdomīgāks par stirnām,nelec tā pēkšņi uz ceļa(svars par lielu)...samērā bieži autovadītāji paspēj noreaģēt.
Latvijas meži,paldies dievam,ir pilni ar dažāda "gabarīta" meža zvēriem.Man šoreiz vairāk aļna žēl...sorry.

lasminaxxl    1 Pirms gadiem 5 manu autiņu arī sabojāja stirna, izleca no rīta ap 7,00 uz ceļa, ziemā, tumsā ..
Policists pateica- vari savākt beigto stirnu un remontē mašīnu , pat atteicās atbraukt. Suns veselu mēnesi ēda stirnas gaļu, kura izmaksāja 170 latus ...
Viss remonts uz paša rēķina .

HOUSE  1   Ja ceļa posms, kurā notika negadījums atrodas meža posmā, kas pieder LVM un nav apzīmēta ar attiecīgo brīdinājuma zīmes, iespējams piedzīt radušos zaudējumus, BET tā kā vadītājam jāparedz braukšanas apstākļi un jābrauc ar ātrumu, pie kura iespējams izvairīties no sadursmes un kantorim ir savs likuma pārstāvis, es nekādā gadījumā neiesaku atvērt šo pandoras lādi.
Rezultējoši jāizsauc ceļu policija, par savu naudu būs jāveic ekspertīze un tad sāksies nebeidzams futbols, jo lēmumu izskatīs, ies mēneši un pat ja vinnēsi, to iespējams pārsūdzēt, tādēļ vieglēk nobraukto lopiņu novilkt malā un nekavējoties doties projām.

janisb    2 Ja paņem meža zvēru, kur zīmes nav - paveicās, maksāsi tikai par remontu, ja paņem tur, kur zīme, tad maksāsi arī sodu. Ja nav KASKO, tad nākas vien maksāt pašam...

vellsII  2 2 Varētu padomāt, ka dažiem apsolūti nav poņas kas ir DZĪVNIEKS UZ CEĻA...
Pats pirmais- tā ir neprognozejamiba.. ! ..brauc cik ātri gribi vienalga var sagadīties sadursme...

JurisK      Ja bija mezhsargs notikuma vietaa - tad varbuut. Zinu, ka mezhsargu jaaizsauc obligaati, ja notriekts kaads dziivnieks. Radinieks ilgus gadus par mezhsargu straadaaja, vairaakas reizes brauca fikseet liidziigus notikumus. Domaaju,ka LVM ir apdroshinaashana pret kaiteejumiem, ko var nodariit gan taados, gan ar koku krishanaam un liidziigos gadiijumos. Tur tik jaanjem veeraa, ka darbojaas divi dienesti - Latvijas mezhu dienests - mezsargi un visi citi mezhu kopeeji un Latvijas valsts mezhi - mezhu tirgotaaji. Pirmie nabagi, otrie bagaati kaa Kreezi:)

HOUSE      Vadītājam jābrauc ar ātrumu kādā tas spēj izvairīties no sadursmes, tā rakstīts CSN un nevajag te filosofēt, protams ka tas šajā gadījumā nav reāli, bet tāds ir likums.
Rakstu tikai pēc pieredzes, cilvēciņš tikko bija atdzinis busu no ārzemēm un notrieca briedi, kā rezultātā viņam nācās veikt ekspertīzi, iztērēja viņš kādus 700 eurikus, izvazāja aiz deguna, notērēja laiku, vēlāk pats teica...vairāk nekad mūžā. Ja kādam ir vēlēšanās pierādīt pretējo, flag vam v ruki i vperjod.

Araabs    3 Vai kādreiz notriekts gājējs ir maksājis par auto remontu?Es kaut kā neesmu dzirdējis.

coldlands      Stados prieksa sadu gadijumu. Mol tiek notriekts berns, un soferitis tada vesa miera pieprasa djengu no berna vecakiem, jo autinam lustras izsistas.

Snowagain      Coldlands
Tici man, es šādus gadījumus esmu savā dzīvē vairākus esmu redzējis, kad vadītāju galvenais mērķis bija uzzināt, kur dzīvo un kā sauc notriektais.

OSKARS_U    1 Ja nav kasko, tad remontēsi par savu naudu. Neko neviens tev nemaksās.Tas ir tavs risks.

Bazhix      Vai tad LTAB nekompensēja zaudējumus tad, ja vainīgo nevar atrast? :) Vajag pajautāt viņiem :)

kvarts    1 LTAB kompensē tikai tad, ja pie stūres tāds pats alnis kā notriektais.

makinlijs72      diez vai izdosies atrast kādu citu atbildīgo par notikušo.man pirms kāda laika paša neprasme un cūka uz ceļa izmaksāja 700 ls.kasko tādos gadījumos lieti noderētu.

janisb    1 =>Araabs Ja gājējs/velosipēdists notriekts viņa vainas dēļ tad maksā atspērušies par auto bojājumiem - adprošinātāji piedzen nom paša vai mantiniekiem (protams, ja nav patrāpījies bomzis no kura nav ko paņemt), bet meža zvēriem saimnieka nav, tāpēc neviens arī nekompensē. Cita lieta ja tas alnis no audzētavas būtu izmucis, tad gan varētu no saimnieka piedzīt zaudējumus.

chaachaa      jautājums vai ir KASKO vai nav. ja nav, neko nedabūsi, cik varu teikt pēc tā, ko es esmu dzirdējis. ja ir KASKO - dabūsi, bet vai bonus malus klases samazinājums būs tā vērts - izlem pats.
ir jau CSN rakstīts, ka autovadītājam jārūpējas par tiem, kas ir mazāk pasargāti. nu šeit var pieskaitīt visus tos, kas izmanto ceļu, nu it kā jau arī meža zvēri izmanto ceļu, bet... ar smīnu jādomā, vai tie ir kategorijā mazāk aizsargātie vai nē. kājāmgājēji, velosipēdisti uttutt jā, bet zvēri...
parunā ar kādu draudzīgi par to, kā un kas notiks ar bonus malus klasi (atlaidi auto apdrošināšanai), un tad izsecini vērts, nav vērts ko darīt un cik liela skāde.
plus, nākotnē centies netēlot rallija meistaru braucot pa meža ceļiem :)

kuks10      Kasko darbojās ,ja ir ...līdzīgs stāsts sanāca ar radinieci,viņai nebija līdz ar to remonts izmaksāja divas štukas ..

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu