Ārzemēs nozaudēta auto tehniskā pase. Kā rīkoties tālāk lai atgriezties uz Latviju ar auto?

Atrodos Nīderlandē. Tika nozaudēta auto tehniskā pase. Nezinu kā rīkoties, jo nekad nebiju saskāries ar tādu jautājumu. Auto nav uz mana vārda. Īpašnieks ir mans brālis. Varbūt ir bijis kādam tāds negadijums?

art_zanardi      a kur bralis atrodas ,te LV ??? man nav bijis gadijums,bet stradaju ciesi sai sfera,ja bracka ir tepat LV ,atjaunot var tikai ipasnieks vai cits ar pilnvaru,bet lai atjaunotu vajadziga agregatu numuru salidzinasana,kur jauzrada auto,bet auto ka parasti ir talu prom,tagad ir caurums uztaisits,ka ar policijas izzinu,kura ir noradits ,ja iesakts kriminalprocess par zadzibas gadijumu kura ir nozagts tehniska pase un vel viskas maka,tad ta salidzinasana nav vajaadziga,tas ir vienigais gadijums,ka to atjaunot,no otras puses,padoma cik biezi tev prasijusi uz cela to teh pasi?var ari risket

karbonaade      Ļot personīga pieredze. Ukraina.
Izrādījās - visvienkāršāk ir iet uz policijas iecirkni un teikt, ka nozagta. Tas gan nozīmē... Ko tas man nozīmēja, atcerēšos visu mūžu. Otrreiz negribu iet tam cauri.
Ja ir pazaudēta tā pase, tad vajagot numuru salīdzināšanu, kas nozīmē, ka jāņem no mašīnas nost numuri, jāsūta uz LV, un tad kaut kad apstiprinās, ka auto ir tas pats, piešķirs vai nu jaunu numuru, vai pasi, vai vēl kaut ko, un varbūt pēc pusgada tiksi pie pases :D
Ja nopietni, tad piezvani uz CSDD un painteresējies par situāciju.

Kas smiekligākais - tā pase atradās zem gultas, un mašīna tika arestēta par pārkāpumiem, pie kuriem es tuvumā nestāvēju. Līdz ar to tai mirklī, kad pase tika atrasta, mašīna jau bija Ukrainas valdības īpašums....

Spameris      Tagad takš nav robežu un robežsargu ES iekšienē. Nebrauc ārpus ES (Šveice), nepārkāp ceļu satiksmes noteikumus un būs ok, neviens dokumentus nepārbaudīs. :)

art_zanardi      to karbonade

uz numura salidzinasanu vajag pasu masinu,ta numuru sutisana neko isti nedod,tukss numurs buss:))

jollyroger      es mierīgi brauktu- ja aptur policija, tēlo, ka pazuda
robežu tak nav nevienu jāšķerso

MrXm      brauc maajaa, neredzu probleemu

edmunds      brauc tik maajaas. neesi jau redzi vai veselo sapraatu pazaudeejis bet gan tikai papiirinju un dveeseles mieru :)

Jo9      Riskē un brauc mājās.
Vai nevajag brāļa pilnvaru, ka viņš atļauj tev pārvietoties ar savu auto ārpus LV robežām?
bet gan jau tāda bija līdzi, izbraucot no valsts ne ar sev piederošu auto.

JurisK      Labāk rīkoties oficiāli - iesniegums vietējā policijā un tad tālāk. Pirms tam gan pazvani uz CSDD, izklāsti situāciju. Kaut kad pirms kādiem mēnešiem dzirdēju, ka saslēgta beidzot informatīvā sistēma par Eiropas autiņiem un to īpašniekiem, varbūt, ka tā jau darbojās. Var, protams, riskēt un braukt tālāk, tik tad jārēķinās, ka kaut kur to autiņu var arestēt. Es, braucot ar ne savu autiņu tālāk ārpus Latvijas, noteikti izrakstītu ģenerālpilnvaru pie notāra, it kā nav vajadzīga, bet situācijas ir dažādas.

joens    2 2 varianti: godīgais - griezties vietējā policijā un saņemt attiecīgu izziņu; pirms tam gan kaut kāda brāļa sarūpēta CSDD izziņa noderētu, citādāk neiespējami pierādīt, kas par auto un kam pieder; vai OCTA arī nozaudēta? Otru variantu jau augstāk vairākkārtīgi ieteica, klusiņām čunčināt uz māju pusi un cerēt, ka policija nekur pa ceļam neapturēs (riska pakāpe visai augsta).

Mūsdienās visiem dokumentiem der turēt kopijas, ieskenēt datorā. Problēmas var būt tāpat ar kopiju oriģināla vietā, tomēr, iespējams, ne tik lielas.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu