Iesakiet autoekspertu

Sveiki! Lūdzu iesakiet kādu labu un sakarīgu autoekspertu, kurš var sievietei palīdzēt atrast un nopirkt labu auto. Apnicis man prasīt radiem un draugiem, lai palīdz, tik un tā tā palīdzēšana ir tik subjektīva, ka man tik vēl vairāk galvu jauc, gribu uzticēt šo darbu profesionālim ar labu reputāciju, kurš atradīs man to, ko es vēlos!
Jautā ilonam 2015-09-26 18:46

sti (2015-09-26 19:48)    2 Pirmā lieta ko izdari, saraksti uz lapas ko tu no auto sagaidi un tad arī kāds tehniski saprotošs radinieks var palīdzēt.

Marija_Anna (2015-09-26 20:37)    1 Izvēlies to , ko vari atļauties nopirkt un uzturēt + kas patīk vizuāli un ērtību ziņā .
Tehnisko pusi var noskaidrot apskatē kādā servisā .
Jebkurā gadījumā , vērtējums būs subjektīvs.

Vēl jo vairāk , ka pērc ne visam mūžam , bet dažiem gadiem.

P.s.Bija tāds gadījums . Man 1 kundze palūdza atrast medu . Ar savām vēlmēm "iznesa smadzenes" , tāpēc tagad jebkuru jebkura cilvēka izvēli atstāju paša ziņā . Vien ar dažām norādēm raksturoju lietu vai pakalpojumu . Lai lemj paši :)

Syringa (2015-09-26 21:47)    2 Man ir ļoti nepopulārs viedoklis, bet savu mašīnu vari nopirkt tikai un vienīgi tu pati, tieši tāpat kā savas kurpes. Tikai tu pati zini ko gribi, tikai tu zināsi vai kāda no mazajām niansēm dizainā vai krāsu kombinācijā ir tava, tikai tu sajutīsi ka tā tiešām ir tava mašīna kad iekāpsi tās salonā. Par tehnisko pusi vispār nekādu kreņķu, pirms pirkšanas aizdzen uz servisu un uztaisi pilno diagnostiku, samaksāsi, bet toties sirds būs mierīga ka neesi iegrābusies vai kāds "eksperts" palaidis kaut ko garām. Starp citu, kad meklē mašīnu arī parunājies ar servisa puišiem, viņi noteikti izstāstīs kādām niansēm jāpievērš uzmanība.

Alex_Jones (2015-09-26 22:05)      Iesakiet autoekspertu foto Fuflo.

Auto piemeklēšana, diagnostikas u.c. izmaksā ap 300-400,- euro. Par slēptiem defektiem neviens tik un tā neatbildēs. Auto sagatavošana klientam: no 600 līdz 1500, - ...

Tu taču to negribi!

_Avija (2015-09-26 22:08)    1 Es nemaz neapstrīdu, ka tikai un vienīgi pats var nopirkt savu mašīnu. Bet. Neba jau no salona ņemsi. Ar lietotām reizēm jāuzmanās, ja nezini visus knifus.
Kādu laiku atpakaļ biju uzburta uz Audi A3. Nolūkoju. Cerējos aplūkot. Bet kā sagadās uz to vietu mani veda pazīstams taksists. Cilvēks, kurš rubī fišku auto lietās. Es jau kā sieviete mašīnu ņemtu. Bet tas taksists norādīja uz pirmo aci tik daudz nepamanāmām nepilnībām...ka labi vien ir , ka to mašīnu nepaņēmu. Tā ka zinātāja viedoklis par kvalitāti ir svarīgs. Nevis par modeli un krāsu....

Syringa (2015-09-26 22:35)      Cik mašīnas man ir bijušas, tad forši esmu jutusies tikai tajās kuras uzreiz sajūtu kā savējās, paradoks, bet ar tām arī vismazāk ķibeles pēc tam gadās gan tehniskās, gan "sievišķīgās" :D Un mašīnu pērkot man neviens līdzi nekad nav braukājis, izvēlos marku, modeli un gadu, parunājos ar servisa puišiem (vēlam ar tiem kuri apkalpo tieši tādas mašīnas kā vēlos) par visām "bērnu slimībām", niķiem, stiķiem un pārdevēju viltībām un aidā meklējumos, kas ne vienmēr ir viegli un ātri.

regina_dei_diamanti (2015-09-26 23:21)      Vērtējums vienmēr būs subjektīvs. Auto ekspertiem jau arī aiziet tas moments "nekad nepērc sedanu! maz vietas!", "nekad nepērc BMW! Dārgas detaļas!", "nekad nepērc Mazdu! Slikti izskatās", utt.
Kā jau te minēja - izvēlies auto, ko vari atļauties, kas patīk vizuāli, lielu/mazu, zemu/augstu pēc vajadzības, vai Tev vajag manuālo kārbu vai automātu, utml. lietas. Un tad konkrēto auto pārbaudi servisā pirms iegādes, vai nav kādas tehniskas vainas.

JurisK (2015-09-27 10:44)  1   Iesaku aizbraukt uz Rumbulas placi - pašu talako uz Salaspils pusi, labajā pusē - Parbaudīti auto no Beļģijas. Un tur parunāt ar Rolandu - domaju, ka godīgs tirgonis.

joens (2015-09-27 12:09)      Nereāla vēlme, jebkurš vietējais eksperts tā vai citādi būs saistīts ar kādu/-iem tirgotāju/-iem, attiecīgi "slavēs savu purvu". Ja arī atradīsies kāds objektīvs, tad viņa pakalpojumi varētu būt dārgāki par gribētā auto cenu. Vai vietējā tirgū maz eksistē "tīri" auto (bez slēptiem un noslēptiem dažāda līmeņa un bīstamības pakāpes defektiem), nav ne jausmas, ir tikai šaubas. Attiecīgi eksperta pieaicināšana varētu būt lieka procedūra, jo nebūs no kā izvēlēties, ja ielīdīs "lācītim vēderā". Pērc to, kas patīk (ieguļ saujā), aizdzen uz tehnisko apskati un par atklātajām problēmām samazini pirkšanas cenu.

Mezaoga (2015-09-27 13:37)      "gribu uzticēt šo darbu profesionālim ar labu reputāciju, kurš atradīs man to, ko es vēlos!"

Kad es pirku savu mašīnu es atradu ko es vēlos (jo kā gan cits varētu zināt, ko es vēlos), pie tam atradu vairākās versijās - pa ss sludekļiem un rumbulas autoplacī un kad man bija atlasītas kādas 5 mašīnas, tad devos tās testēt ar draugu, kurš strādā servisā. Un ja man tāda drauga nebūtu, es aizietu uz servisu un sarunātu kādu meistaru. Un ja Tev tāda meistara/paziņas nav, pajautā saviem draugiem ar mašīnām, lai saved ar saviem servisniekiem, kādu profiņu, kam uzticās. Samaksāsi meistaram par to dienu/stundām ko notrieksiet pa plačiem staigājot, test draivus taisot un otimālākās mašīnas apskati uz pacēlāja un tā jau ir zināma garantija par objektīvu/profesionālu viedokli. Lai arī, protams, tas nav garants, ja mēs runājam par lietotām mašīnām. Bet tāda pieeja samazina nepatīkamus pārsteigumus ekspluatācijā.
Vārdu sakot - Tev jāizvēlas, profiņam jāsniedz apstiprinošs vai noraidošs viedoklis par attiecīgām mašīnām.
Ja esi izvēlē star vairākām markām un modeļiem, palasi infas netā. Man savulaik ļoti noderēja auto testu apraksti šeit: http://www.whatcar.lv/auto-testi/

Students02 (2015-09-27 17:42)      Ieraksti izvēlēto marku, modeli un citus datus, ar kādiem vēlies a/m, tad atradīsi auto un cenu:
http://www.mobile.de/
Palasies inetā, kā Mezaoga Tev iesaka, tad salīdzini atrastā a/m nobraukumu un cenas ar LV piedāvāto.
Ja iegibas tieši inetā atrastais a/m, tad sameklēt vedēju, pārbaudīt auto uz vietas, sazvanīties ar pārdevēju un izvēlēties to - domāju, nav grūtības!
Lai Tev veicas!

kuks10 (2015-09-27 19:24)      Tev vajadzīgs vecis ne auto,būs vecis + auto arī..DDD Lai šamējais pēc tam ar lamatām risina problēmas..te jau bija labi padomi,bet neviens autiņs nav mūžīgs/pienāk laiks arī remontiem/,jo pēc kāda laika atkal pirksi citu autiņu..)))

suns (2015-09-28 00:42)      esmu šajā nozarē gandrīz divdesmit gadu, par "ekspertiem" teikšu tā: katrs ir eksperts kaut kādā jomā, bet pietiekoši šaurā, lai tiešām objektīvi ieteiktu. Katrs ir radis savus aizspriedumus un "dzīves gudrību", kas reti ir reāli pamatota. Bez tam, liela iespēja, ka "eksperts" būs jau ieinteresēts kaut kāda tirgoņa vai sevis atbalstīšanā.
Tāpēc, pirmkārt, pati apskaties kas patīk. Tad kādā cenu diapazonā. Tad vari kaut vai šeit apjautāties, jau minot konkrētākus noskatītos modeļus. Starp rējējiem un bezjēgas kritiķiem arī kaut ko jēdzīgu saņemsi no informācijas.

Ivans_neBargais (2015-09-28 09:05)      Tāds eksperts dabā neeksitē, jo katram ir savs subjektīvs viedoklis par autiņu markām un modeļiem, un par visām lietotu autiņu niansēm neviens zināt nevar. Tāpēc iesaku Students02 piedāvāto algoritmu, bet ar dažiem papildinājumiem.
Pēc tam, kad būsi nosecinājusi ka dīvainā kārtā LV tāda pati mašīna kā vācijā maksā par dažiem tūkstošiem lētāk, izvēlies kur pirkt :)

Kad pirku pēdējo autiņu, sameklēju firmu kas nodarbojas ar piegādi uz pasūtījumu, gan jau ka nebija pats lētākais variants, bet toties viss ātri, zolīdi un oficiāli dokumentēts.
1. Defektācijas akts no Vācijas pārdevēja,
2. autiņa pārbaude uz vietas no piegādātāja puses,
3. tiesības atteikties no šī autiņa jau tepat Latvija (200€) un sākam meklēt nākamo.

Rinkulis (2015-09-28 11:07)      Ja tās ir tādas galvas sāpes, tad jāņem vienīgi nullīte...ar garantiju... Viss.
Nav variantu.

Kādi vēl tehniskie parametri tevi interesē?
Lieli ripuļi (virs un ieskaitot 17"=dārgas riepas un dārgāka montāža)
Mazs motors (švaka jauda - stipri jāgāzē, degvieals ekanomija tāpat izpūtējā)
Liela masa un liela motora jauda=lielāks ceļu nodoklis.

Nu kādi vēl parametri? Spoguļu apsilde, klima, kruīzs?

Freja4 (2015-09-28 17:57)      Vispirms noskaidro, kāds auto tev interesē...praktisks, ekonomisks, ekskluzīvs, romantisks utt. Savus auto esmu izvēlējusies pati un līdz šim bijusi pareizā izvēle. Bet vienu gad dzimšanas dienā uzdāvināja, gadu nevarēju to noturēt, nesapratāmies. Tā ka auto vispār sajūt!

av2 (2015-09-29 07:34)      Piekriitu tam, ko saka sseit lielaakaa dalla - taadu expertu dabaa nav. Atliek nemt autinnu ar vismaz kautkaadu garantiju no paardeveeja. Piemeeram, lietotos razzotaaja sertificeetos autinnus. Mazliet daargaaki , bet ir kam prasiit atbildiibu ...par beigtu motora galvu, nu piemeeram. Priekss LV nennem visaadas tur sporta versijas. Arii klausiities izplatitos viedokllus, ka , nu piemeeram, BMW detallas ir visdaargaakaas ( kas ir galiigaas mullkkiibas) arii nevajadzeetu.

Līdzīgi jautājumi
Mogo. lv un komisijas auto (10 atbildes)Auto no Vācijas (8 atbildes)Auto iegāde Lietuvā (11 atbildes)Auto pirkšana Lietuvā (8 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu