Nevaru iedarbināt dīzeli (Volvo V40)

Volvo V40. Pie palaišanas raustās motors, panelī dzeltenā krāsā izgaismojas tāda kā spirāle (nevaru aprakstā atras, ko tā nozīmē). Kaut kas ar vadiem, svecēm?

sti (2016-01-04 10:49)    1 Tā spirālīte ir kvēlsveces simbolika. Viņa ir ļoti svarīga pie palaišanas, ja tā lampiņa nenodziest tas nozīmē ka kvēlsvece beigta un nepalaidīsi ziemas apstākļos.

euromens (2016-01-04 10:54)    2 Vispār jau dīzeļus palaižot vispirms pagaida, kad nodziest dzeltenā spirāle (viņa rāda cik ilgi silst kvēlsveces). Bet jau viņa turpina degt rūcošam motoram, tas norāda, ka kāda no kvēlsvecēm nestrādā, tādēļ arī motors raustās, nepielec/nestrādā visi cilindri vienlaicīgi.
Remonts elementārs, tik ja svece savā mūžā nav mainīta, varbūt pavilt ar maiņu/remontu līdz pavasarim. Bieži gadās, ka sveces skrūvējot ārā nolūzt un tad jau sākas brīnumi, jānoņem galva, jāurbj, jāķīmiķo, reizēm pat galva jāmaina...tas ir laiks un arī citas izmaksas.

marselis (2016-01-04 11:26)    2 dzeltena spirale-sveces
dizelim svece uzkarse degvielu ar ko veido piet.kompresiju tas izplesan.-iedarbinasanai
kad motors strada,svecu loma ir b eigusies

ja motoru nevar palaist,bet starteris pietiekosi jaudigi griez,...tad tas varetu but sveces
parbaudit var ar tausti(iznemot)vai silst svecu grifelis

ja masina palaista,bet motors raustas
tad ta ir degvielas pad.sistema
nevienmerigi iesuc-,filtri,dizela viskozitate,augsp.suknis utl.

Rinkulis (2016-01-04 11:29)      Kas tev ir saprotams ar elektrosistēmu? Ko nozīmē klabēt?

1) Dīzeli pareizi pielaiž tā:
a) pagriž atslēgu līdz pusei, iedegās dzeltenās spirāles simbols (silst kvēlsveces). ļaujam kvēlsvecēm darboties un gaidam brīdi kad simbols nodziest.
b) izspiežam sajūgu
c) griežam atslēgu līdz galam (iedarbinam starteri)

Ja viss ok - motors pieleks.

walmets (2016-01-04 11:56)    1 Visticamāk ir nosprādzis kvēlsveču relejs, bet tādas skaņas dr,dr,dr var būt,kad silda kvēlsveces.

walmets (2016-01-04 12:02)    1 ...un vēl, kad nodziest kvēlsveču lampiņa,pagaidi vēl kādas 5-10 sek un uzmanīgi klausies, jābūt klikšķim,kas atslēdz kvēlsveces releju, tad tikai vajadzētu startēt!

lazdarr (2016-01-04 12:37)    4 ..tas dr,dr, dr ir sen iztukšojies akumulators.

Mirdzina (2016-01-04 13:24)      pirms darbina, jāpagaida līdz tā sveču lampiņa nodziest!

TUAREGS (2016-01-04 13:47)  3 2 Sveiki!
Spriežot pēc tekstiem, tēmas autoram nav diez cik lielas zināšanas tehnikas jomā.
Esmu gaišreģis :) Jau redzu - tu esi neilgā ceļojumā! Tavs auto piebrauc pie nelielas ēkas uz kuras rakstīts... Tūlīt, tūlīt, koncentrējos.... AAAA!!!! Rakstīts "Dīzeļ centrs".
Neņem ļaunā manu nelielo zobošanos. :) Man ir šādas-tādas auto zināšanas, pat servisā vienu brīdi piestrādāju, bet ir lietas, kuras labāk uzticēt speciālistiem ar parbaudes stendiem, plašām zināšanām un lielāku pieredzi. Tālu neiesim: mans dīzelis sāka niķoties ziemas laikā, es pats pārbaudīju kvēlsveces - strādā, un tagad es apspriezu ar viena dīzeļcentra pārstāvi laiku, kad viņi varēs paņemt remontā manu auto. Nu nav man mājās diagnostikas aparatūra. Es varu uz buj-duj mainīt visu pēc kārtas (ko arī dara daudzi netāli vai naudas kāri "meistariņi"), gan jau ar laiku nomainīšu tieši to detaļu, kas kašķi nes. Rezultātā būšu iztērējis nevadzīgi naudu, izniekojis savu laiku un garastāvokli. Man to vajag? Nē, nekādā gadījumā!
Veiksmīgu Jauno Gadu!

Edg (2016-01-04 14:58)  2   Klabēt var arī startera relejs, ja akumulators ir saguris līdz nejēdzībai. Bet tad arī jau starteris negriež. Bet katrā ziņā servisu labak bija apmeklēt pirms aukstums iestājas. Tikapat labi var būt kad arī filtrs ir ciet, nepietiek degvielas un tāpēc raustās. Pašam ir bijis gadījums kad tukšgaitā iet, bet kad nospiež pedāli apgriezienus neņem, nav degvielas padeve pilnā apjomā. Bet visādā citādā ziņā es dīzeli pret benzīna kapsētu nemainu, vajag laiku pa laikam apkopes taisīt un viss būs kārtībā.

volviks (2016-01-04 17:05)  3 1 Beigta kveelsveces spiraale.Maini pret jaunu

janisb (2016-01-04 19:15)  1   Izklausēs pēc beigta akumulatora. Ja klab un negriež motoru tad aķis kā minimums nosēdies.

bitite17_1955 (2016-01-04 20:24)    1 Paldies ,visiem , komentētājiem , pati 30 .decembrī izgāju skati un noliku mašīnu ,lai pa brīvdienām atpūšas , šorīt ,nu tik braukšu ,bet nekā ,tieši kā jau aprakstītajā gadijumā ...drin, drin ... , nu tik sākās , draudzenes vīrs vilkt , klāt ar mašīnu ,ievelk ,minūtes 3, iet un noslāpst ,un tā vairākas reizes kamēr lielais drin..drin klāt un beidzot nelec nemaz , aizvelkam uz servisu un izrādās vietējā benzokalonkā vēl arvien tirgo vasaras dīzeli , par ziemas ..... bez vārdiem ... viss ciet un tā cieta daudzi braucēji , tāpēc sirsnīgi visu izlasiju un pat konspektēju kladē , ne jau vienmēŗ serviss pieejams , bet labs padoms -zelta vērts !

runcs51 (2016-01-04 23:12)      Visdrīzāk-sveces....var jau mēģināt tad izlīdzēties ar cold start pūšamo,tikai uzmanīgi....

av2 (2016-01-05 08:32)    1 un kaapeec pirms ziemas neuztaisiit labu apkopi motoram? Filtri, paarbaudiit taas kveelsveces, akumulators, laadeessana , logu mazgajamais sskkidrums, visaadi masas vadi, klemmes utt. Un ja sals uznaak negaidot, var tak baakaa ieliet kaadu piedevu, kas paliidz aukstumaa. Un nebuus probleemu.
Taapeec ssinii gadiijumaa domaaju, ka ir pilns komplekts - kveelsvece kaada nessancee, filtri ciet ar vasaras diizeli/uudeni - sasalussu ( taapeec taa skanna- grib lektm, bet nee ), akkiitis knaps.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu