Dīzelis vai benzīns?

Lūdzu izsakiet savas domas par dīzeli un benzīnieku. Ko ieteiktu pirkt?

irgo  4 3 Tikai bezīns , dīzeļdegviela lai paliek traktoriem....

jurks    1 Labi labi! Dizeļdegviela nav tik bīstama ( uguns un izgarojumi), bet izplūdes gāzes smirdīgas un ļoti aukstā laikā varētu būt problēmas ar iedarbināšanu, labu akumulatoru vajag! Darbojas arī skaļāk.

otards  1 1 Vairāk kā 20 gadus braukaju ar benzīnu ,nesen iegādājos dīzeli.....ir savi mīnusi bet vispār nav ne vainas!

runcizs  3 5 Dīzelis teorētiski atmaksājas pie sekojošiem nosacījumiem:
1. Ja ikdienā pa trasi jābrauc gari gabali, un
2. Ja pērc lielu un smagu mašīnu.

Nelielām mašīnām (līdz 1900 kg pilnā masa) degvielas ekonomija būs 1-1,5 litri uz 100, bet attiecīgi dārgākas remonta un uzturēšanas izmaksas, principā iziesi pa nullēm. Tas pie nosacījuma, ka pirkuma cena aptuveni vienāda. Ja pērc jaunu mašīnu, kurai dīzeļmotora cena ir + 2-3k EUR, to starpību neatsitīsi nekad.

Protams, matemātika mainās, ja pats vai čoms strādā uz fūres, traktora vai lokomotīves, kad soļara sanāk par brīvu vai ļooti draudzīgu cenu :D

vienkarsi_mes    1 benzīns un gāze gan ekonomija gan ekoloģija.

Nenotveramais  1 3 Vienkārši ņem to kas pašai patīk... Abi labi... Bet ja es tagad ņemtu tad ņemtu ar gāzi... :)

kuks10  1 2 ja pērc jaunu,tad dīzeli..pie nosacījuma,ja jābraukā daudz,bet tā jau benzīns ir ekonomiskāks remontam..ja lietotu,tad bumba vienos vārtos ,tur abiem būs lielas šaizes un t.t.

otards    3 plus ,mīnus visas plīst vienādi...laimes spēle...un kā paveicās!

runcizs    4 Opel Astrai ir lielāki motori, līdz ar to lielākas izredzes atrast vēl nenobrauktu motoru. Ar Škodas 1,2 motoriem ir bijusi pieredze, ka resurss izstrādāts, turklāt mazajiem motoriem ir liela apetīte, jo visu laiku strādā pilnas slodzes režīmā (dzīvo īsu, bet skaistu dzīvi).
Taču, kā jau tauta minēja, lietota auto pirkums ir loterija (tiesa, mūsdienās jauna arī)... Tādēļ ir vajadzīgs uzticams savējais serviss, kur iekāroto pirkumu atrādīt.

jurks  1 3 Golfs 2. 3. ar darba tilpumu zem 1,5 būs lētāks nodoklis un rezerves daļas lētas un remonts arī vienkāršāks! Priekš pirmā auto ok!

Zigis1985    3 Principā tgd viss ir tapat kā ar veļasmašīnu vai telefonu! Pie kājas ko pērc! Paņem, pabrauc. Ja nepatīk - nomet, ņem nākamo! Plīst visi vienādi, kā remonts - tā pesec! Ja spēj pacelt jaunu, tad par to x10 cenu varēsi iet izsist sev garantiju!

HOUSE  1 2 Braucu ar gāzi, ziemā nav jādomā par iedarbināšanu, nekas nesmird, kreisais dīzelis arī nav kannās jāvadā un kapeika jāskaita. Svarīgi lai ir labs dzinējs, gan pēc atsauksmēm no meistariem, gan tīri mehāniski. Pēdējā laika izmaksas par ekonomiskā dīzeļa remontiem un detaļām mani vēl vairāk pārliecina. Nevēlos neko ieteikt, bet es par vienrindas sešinieku, čuguna bloku un klasisko piedziņu! Piekrītu, nedaudz vecmodīgi.

Edg  4 8 Kopš 1995 gada pārvietojos tikai ar dīzeli. Visas tās pasakas par problēmām ziemā utt, varu atstāt teicējiem, jo parasti viņi pat pamēģinājuši nav, bet viedoklis ir. Šodien dzelži cenā starp benzīnu un dīzeli vairs tik jūtami neatšķirās, bet ekonomija dīzelim ir kā minimums 40%. Un tas ir vairāk par tiem iepriekš minētajiem 1-1,5 litriem. Remonta cenas pie pienācīgas kondīcijas un uzturēšanas arī ir līdzīgas. Tāpēc principā gaumes jautājums. Bet benzīns+gāze, tas nu lai paliek entuziastiem kuriem patīk lieks čakars ar un ap. Personīgi pazīstu laimīgu cilvēku kurš pamēģināja taupīt ar gāzi, pēc tam nopirka dīzeli, un tad visus tos entuziastus pasūtīja trīs mājas tālāk. Ar dīzeli iznāca pat lielāks ietaupījums plus vēl mazāka čakarēšanās. Gāzei ziemā tāpat jālej benža, palaist citādi nevar, kur vēl visit tie smirdīgie atstoiņiki jātīra. Un arī lai atmaksātos tomēr ir jānobrauc gana pieklājīgs attālums. Bet ja ir vēlme pirkt mazu auto, tad par gāzi jāaizmirst ja gribi normāli braukt.
Mazliet par tiem dīzeļu nīdējiem, principā es viņus būtu gatavs atbalstīt ja viņi cīnītos pret veciem un līdz kliņķim novestiem hlamiem. Bet ja princips ir tikai viens, dīzelis kā šķira, tad man nav ar viņiem pa ceļam. Jaunie un modernie kompresijas aizdedzes (dīzeļ ) motori ir ne sliktāki par benzīna kapsētām, kā saka visu izšķir slāpes un nevis stils.
Tā ka neko neuzspiežot, sievietei arī bez lielām priekšzināšanām, nelielam auto un samērā nelielam nobraukumam labāk būs ņemt benzīna variantu. Lietota gadījumā kā jau te minēts loterija ir jebkura gadījuma. Bet ari jaunu paņemt šodien vairs nav nekāds kosmos, tikai jāatrod attiecīgs modelis.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu