Riepas un diski.

Viedie prāti, kā tad ir pareizi, ir labas vissezona riepas ar lietiem diskiem, vēlos tās saglabāt uz next ziemu. Ir doma ņemt jaunas vasarenes un likt uz tiem pašīem diskiem, vai tomēr diskus nemainīt un ņemt vasarenes ar jauniem diskiem. Agrāk braukāju ar darba auto, un par to vispār nedomāju.

av2 (2018-04-18 00:42)  1 1 man visiem maniem autinniem vienmeer ir bjussi ziemas RITENNU komplekti. Saakot jau no zzigullu laikiem. Mazaaks ccakars, kalpo ilgaak ( kopaa nnemot vissas tavas riepas ), pluss, ziemas komplekts parasti ir ar vienu numuru augstaaka profaila riepaam. Tas ir, vasaras ir ar 19" diskiem, ziemas ar 18" diskiem.
Lietie diski ssodien nemaksaa dargaak, ka metaala, pat vienaa otraa gadiijumaa, pat leetaak.
Kaadus diskus es izveelos? Ja ir, piemeram BMW, tad noperku lietotu disku komplektu no vecaaka BMW, piemeeram no ebay.com, par baigo leeto. Reiz pat nopirku uzreiz ar visaam ziemas riepaam virssu, gandriiz jaunaam.Perfekti.
Miinuss tam visam ir, ir jaabuut vietai, kur glabak to otro ritennu komplektu.

janisb (2018-04-18 00:44)      Man divi komplekti - ziemenes uz bleķa diskiem, smuki nav bet skāde par kādu simtu mazaka ja pārsit, vasarenes uz ļitakiem.
attiecīgi ieteikums nomainīt šoreiz, un ziemenēm iepirkt bleķiniekus...

Savos 20 autovadītāja gados vasarenes un ļitakus ne reizi nav nācies pārsis bet ziemas 3x vienreiz arī disku nācās mainīt...

Vēl jāņem vērā ka vienu ļitaku kas atbilst tavējam nopirkt būs pagrūti, atšķirībā no bleķinieka.

agris61 (2018-04-18 05:18)      Katra riepa ir paredzēta savam gadalaikam .

puuuka (2018-04-18 07:41)    4 man ir divi riepu kompleki,kuras katru sezonu pārmontē uz diskiem,jo tāpat riteņi ir jābalansē katrā maiņā,tā kā es domāju,ka vari pirkt tikai riepas un vienkārši pārmontēt tās.
P.S.pie tam montējot riepas var atklāt arī defektus diskā,ja tādi ir radušies.

Agusta (2018-04-18 08:24)    3 Pilnīgi piekrītu "puuuka" viedoklim. Daru tāpat. Izmērs vasaras un ziemas riepām vienādi.

anis (2018-04-18 15:05)      Montāža"čakarē" riepas,ne diskus. Var balansēt ja sāk vibrēt ,var ik sezonu,var ik pārdienas...
Par defektu atklāšanu būs taisnība,bet cik tie bieži? Pamanījos pārsist pat riepu bez diska bojājuma... Tiesa-lietoju tikai dzelzi.

Snowagain (2018-04-19 08:50)      Man arī visām mašīnām ir divi komplekti (riepas ar diskiem). Ļoti ietaupās laiks un līdz ar to nauda. Pēc riepu maiņas sezonas beigām, kad ir beigušās rindas uz riepu maiņu, tiek aizvesti visi komplekti uz nobalansēšanu, un dzīve ir sakārtojusies.
P.S. Pilnībā piekrītu AV2 kunga viedoklim, ka ziemai disku izmērs ir par 1 collu zemāks, bet riepas izmērs ir par izmēru šaurāks, un attiecīgi vienu vai diviem izmēriem augstāks.

Pilskungs (2018-05-13 00:32)      Ja jau Tev ir vissezonas riepas, ko tad mainīt - brauc tik tālāk !
Un mainīt tikai diskus - tā ir tehniska izvirtība (bagāti cilvēki jau var)...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu