Riepas

riepas foto attēls

Riepas - jautājumi un diskusijas

Mūsu ziemai, kādas riepas labāk ar radzēm vai bez? (25)
Man, kā sievietei visi čakarē prātu...katrā auto veikalā stāsta, cik viņiem labas ir viņu tirgotās riepas...saprotu, ka viņiem viņas jāpārdod,...Nevaru izlemt, jo vairāk informācijas, jo grūtāk...ar radzē, bez radzēm, kuras firmas, kaut...
....bez radzēm noteikti bez...
Pēc iespējām labāku firmu.
Tikai ne.. Maxsimā!!!!
Mans viedoklis un pieredze par radzēm: iespējams, ka visas ziemas laikā tev tās radzes noderēs tikai 2 vai 3 reizes, bet šajās reizēs viņas TIEŠĀM noderēs :D Ar Michelin radžotām riepām pats esmu braucis, ļoti patika. Par Yokohama ir dzirdētas labas atsauksmes. Galvenais, cik vari atļauties. Un, ja "Braucu diezgan traki...", tad riepas nav tā opcija uz ko taupīt... Droshi njem taas,ko kaiminjsh ved no Norveegjijas. Tur gan laikam visi ar radzeem, bet ziemenes vinji maina praktiski katru gadu, riepas prieksh Latvijas labu labaas, pie tam paziistamu razhotaaju. Es jau gadus 10 braucu tikai ar radžu riepām, jūtos labi, nekādu problēmu nav bijis. bez radzeem noteikti, bet jaannem labas firmas. Jo bez radzem ir stabilaaka braukssana.... da jebkuros ziemas apstaakllos. Ar radzeem tikai uz ledus ir labak, visos paarejos apstaakllos tuudiigaak.Uz plika asfalta, un taads gadas ne reiz ziemaa, ir vispaar ccizzec :(
Nezinau, kas taas par riepaam var buut par....120 , par komplektu, bet izklausaas nenopietni.
Un , pats peedejais, neiedomaajies, ka ja uzliksi pat vislabaakas ziemas riepas, brauksi, kaa
vasaraa. Tak neee ! Ziema ir ziema, sliid taapat, tikai ar ssvakam riepaam sliid nevadaami, ar labaam ziema riepaam arii sliid, tikai tas jau ir vadaami, un pat kaifiigi..
Ziemas braukssana ir mans miillaakais gada laiks, ja kas.
··· Riepas: Mūsu ziemai, kādas riepas labāk... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Iesakiet kur pirkt ziemas riepas. (39)
Iepriekšējai mašīnai bija vissezonu riepas un tāpēc neko par riepu maiņu nezinu. Gribu uzlikt arī šai mašīnai tādas riepas. Kur to labāk darīt?
Izlasi uzrakstus uz savas a/m riepām.
Citādi izdomāsi, ka 195 ir augums (cm), 65 - svars (kg) :))
Ja budžets atļauj, labākais tomēr ir variants ar ziemas un vasaras riepām.
Ja neatļauj, tad protams, vissezonas M+S riepām.
Vēl lētāk sanāk pirkt no ārzemēm atvestās mazlietotās labas kvalitātes riepas.
Riepu tirgotāju ir milzum daudz.
Tur var arī uz vietas piemeklēt un nomainīt riepas.
Nepērc vissezonas riepas. Tev nav sevis žēl? Tas kas der visam, neder nekam. Apskaties vien savas tagadējās riepas, lai zinātu viņu parametrus.
195/65 R15 nozīmē riepas platums 195 mm, riepas augstums 65 mm, un diska diamentru collās 15".
Zin...nečakarē prātu...neko tu tur tāpat neieekanomēsi... Aizbrauc vien skaisti līdz riepu montāžas servim....un pasaki - man vajag ziemenes uzmontēt, vai vissezonnieces (nav labs variants) - un lai viņi piedāvā, kas viņiem krājumā no jaunām riepām, kas no lietotām - gan jau vienosieties un viss būs noticis bez stresa.
Ja vasarenes labas - vari ņemt līdzi vai arī vari uzglabāt (par samaksu) tajā servī (daudziem ir arī tāds pakalpojums).
··· Riepas: Iesakiet kur pirkt ziemas... lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Pircējs riepu garantiju no dažiem pasaulē pazīstamiem ražotājiem var saņemt uz pieciem gadiem no riepas ražošanas nedēļas ("DOT" kods uz riepas sāniem, kur pēdējie četri cipari ir ražošanas nedēļa un gads) vai pieciem gadiem no dienas, kad riepa ir tikusi iegādāta pie oficiālā dīlera un to apstiprina pirkšanas - pārdošanas dokuments (rēķins vai čeks). Tātad garantija ir spēkā vismaz astoņus gadus no ražošanas brīža.
"Riepas gumijas polimēri karsēšanas procesā izveido savstarpējas saites. Jo vairāk šo saišu, jo cietāka riepa. Šāds pat process riepā turpinās visu laiku – veidojas saites, garās polimēru virknes sairst, riepa kļūst cietāka, trauslāka, sāk veidoties plaisas. Gumija pēc kāda laika pārvēršas par ko līdzīgu cietai plastmasai. Riepa spēj savas īpašības saglabāt tikai kādus piecus gadus. Pēc tam novecošanās dēļ tās saķeres īpašības strauji pasliktinās."
Lietoju tik ilgi, kamēr protektors nodilst līdz vismaz 4 mm. Riepām jau nu gan nav nauda jāžēlo...... Atkarīgs no braukšanas stila. Tā kā braucu ļoti dinamiski, tad ziemas riepas ik pēc 3-4 gadiem pērku jaunas, lietotās pārdodu. Vasarenes parsti ar sporta gumiju jau pēc 3 vasarām ir sliki un jāpērk jaunas. Tas jau- kā brauc! Man vecākās riepas to "izbeigšanās" brīdī bija ap divdesmit gadu vecas-nolaida spiedienu,jo izdila arī kamerā caurums... Bet negadījumā iekūlos ar tikko piebrauktām ,jaunām ziemenēm... ··· Riepas: Kāds ir riepas vecuma limits... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Pieredze, viedoklis par atjaunotām riepām (21)
Tautieši,Jūsu pieredze.viedoklis par atjaunotām riepām?
tuudi.Bet var iislaiciigi glaabt situaaciju.Piemeeram, uz ziemas meenessiem var pietikt ar kautkadaam atjaunotajaam ziemeneem.
A taa , labaak kaut lietotas , bet neatjaunotaas , labu firmu riepas.
Labāk vecas lietotas, nekā atjaunotas. Bija vienam čalim pieredze, visa tā atjaunotā gumija novēlās no riepas. Domāju, ka viņam tagad piedraudot neiesmērēt tādas riepas. Nekā labais nav! Nabadzības brīža ielāps... Dilst ātrāk un pumpas metas-daļa vienkārši izjukušas... Riskanti. Varbut jabeidz blatot ar lielizmera riepu diskiem. Tad ari riepu iegade nesagadas galvas sapes? ··· Riepas: Pieredze, viedoklis par... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Tagad jau vecās riepas liek uz foto radariem. :) Jelgavā esot fabriķis, kas riepas pārstrādā degvielā, laikam kaut ko maksā arī. Eko osta vai kā viņu tur sauca. Privaatpersona var skjiet 4 riepas nodot bez maksas Tvaika ielas galaa, tur ir kaut kaads Eko uznjeemums. Piebrac pie vaartiem, iznaak sargs un pasaki ka gribi riepas nodot. Atveers vaartus un vareesi iemest konteineraa.
Pats taa esmu ticis valjaa no saveejaam.
Ja kaa uznjeemums, tad buus jaamaksaa.
Nesen te to pašu jautāju. :) Pazvani uz komunālajiem pakalpojumiem,tur nosauks adreses kur nodot. Jā,var nodot 4 riepas gadā bez maksas...bet,nododot mums neprasīja nekādus dokumentus,kam pa godu pēc pāris dienām vedām vēl 4. :) Latvijā vecās riepas dedzina, EKO Osta Tvaika iela iekš Rīgas nodarbojas ar naudas apmazgāšanu.
Firma ko prihvatizēja sava laikā un kas pārtapa par A/S ar nodokļu maksātāja naudu. Ko ik gadu no valsts laikam vēl ņem. Ūdeņus piegānītos ar naftas produktiem, joprojām attīra ar arhejiskām metodēm un tad nosacīti tīrus laiž Daugavā. Protams taukumu tajos nav, bet Menģelējeva tabula baisākā. Eļļu filtrus brutāli dedzina krāsnī, bet tas nav sliktākais veids. Ja vien tiek dota pietiekami laba gaisa piedeva, tad skurstenī nonāk ļoti maz co.
Riepām ir tdaļēji līdzīgs liktenis. Bet cik zinu tās termiski kausē un tā kā naudu sūc no valts ik gadu, tad var tā ākstīties un tēlot labdarus ka pieņem 4 riepas gadā no viena cilvēka pa brīvu.
Pats nesadarbojos ar šādām firmām. Jo man pašam ir uzcelta pārstrādes iekārtas, bet oficiali nereklamējos dēl valsts reketierisko monopolu. Tikko ko sāc darīt labu tā šakāļi klāt un soda jo re nav atļaujas, ko nedod pa brīvu, bet arī par naudu nedod.
Tā kā valstī pastāv rekets, mazais biznes neattīstās.
··· Riepas: Kur likt nobrauktas riepas? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kur pirkt riepas? (28)
Nepieciešamas jaunas riepas, kur lētāk nopirkt jaunas, labas riepas Rīgā? Interesē 225/75/R16 vai 245/70/R16 Jautājums, kuras labāk? kuras firmas iesakiet. Skatījos kaut ko no Michelin, bet viena riepa ir ap 145 vai vairāk. Interesē kaut...
Tikai replika - braucot ar auto, kam standartā ir šādi ripuļi, ir nedaudz nepiedienīgi knauzerēties :) Kārtīgam džipam vajag kārtīgas mišelin riepas 245/70. Nu - ja nav kur naudu likt, tad var arī 1000 EUR vienu riepu pirkt. Es pērku lietotas vissezonas par 10-15 EUR gabalā un braucu 3 gadus, tad mainu. Nekādu sūdzību. http://www.ziemasriepas.lv/riepas/izmeri.php?id=18056&diametrs=16 - platākas riepas ir kā slēpes uz ielas sniega, šaurākas iespiežas sniegā dziļāk un biežāk nonāk kontaktā ar ceļa segumu;) Riepas jāpērk tur kur var dabūt labu atlaidi vismaz 30%,tad vienalga kāda firma. Dabūju 195 55 15 par 100ls 4gab. Nobraucu 120000 km un vēl var braukt. Taisnība slapjā laikā nu ne visai bet ar to jārēķinās. Jo labāk uz ceļa turēsies,jo ātrāk nodils,sevišķi ziemas riepas. ··· Riepas: Kur pirkt riepas? lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Vai odometra rādījums ir atkarīgs no riepu diametra? (6)
Pēc stipri nobrauktu riepu nomaiņas pret jaunām tāda paša izmēra riepām radās sajūta, ka ikdienā braucamais ceļa gabals ir kļuvis īsāks (nedaudz, bet tomēr). Vai varētu būt, ka nelielais riepu diametra palielinājums uz jauna protektora...
Nomainot nobrauktas riepas pret pilnīgi jaunām riepas apkārtmērs palielinās aptuveni par 6 cm. Secinājumus izdari pats.... Skolā nemācija riņķa līnijas garumu!!! Riepu kalkulatoru lietoshana riepu tirgotaaju portaalos laikam ir kjiinieshu aabece? Odometrs skaita pēc tā, kam teorētiski vajadzētu būt pie visiem pareizajiem lielumiem, kādi noteikti mašīnas dokumentācijā. Bet reālajā dzīvē tā nekad nav, te korekcijas ienes riteņa diametrs un zudumi starp riteni un ceļu. ir atkarīgs, un ātrums uzrādīsies atšķirīgs no reālā. ··· Riepas: Vai odometra rādījums ir... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Mazlietotas vai restaurētas riepas Valmierā (8)
Kur Valmierā var nopirkt mazlietotas vai atjaunotas riepas?
es no Rīgas, nepateikšu. tautā saka, tas,kas der visam neder nekam. ziemai ziemas riepas, vasarai vasaras Pie Kocēnu ezera KS Auto, pie Ausekļa Statoila, Baložu ielā, Birumā, pie Piena kombināta, Cempu ielā, oi piekusu, utt. Lasi sludinājumus iekš ss...noteikti atradīsi... Vai tiešām ir džeki, kas par riepām neko nezina? un vēl Valmierā? Riepas ir viena no svarīgākajām mašīnas sastāvdaļām. uz riepām centus ietaupīsi , pēc tam simtus par remontu maksāsi, vai ari vilksies pa ceļu un visiem traucēsi. ··· Riepas: Mazlietotas vai restaurētas... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Spiediens riepās (16)
Aizdomas, ka iemeties "mīkstais" priekšējai riepai. Cik jābūt spiedienam visās riepās vieglajai automašīnai ar r16? Paldies
Vispār kaut kur jābūt šiltītei ar cipariem pie kādas slodzes cik kur jāpumpē.Citreiz uz bākas vāciņa ir,bet nav viennozīmīgi ka tur,katram auto savādāk.Ja nevari atrast,pūt 2,2 nekļūdīsies No 2,2 atmosfērām līdz 2,6 atmosfērām parastam vieglajam. Bet kā jau felikss33 pareizi saka, kaut kur uz mašīnas ir jābūt uzlīmei ar ieteicamajiem spiedieniem. Vai nu uz bākas vāciņa vai uz kādas no durvju stenderēm un dažreiz uz pašām durvīm iekšmalās. REDS. Neesi tik kategorisks, kompaktklases automobiļiem ir ražotāja ieteikumi arī zem 2 bāriem, parasti gan aizmugurējai asij, bet ir.
Tas ka reāli uz mūsu ceļiem vajag turēt riepās lielāku spiedienu, tā ir cita lieta, bet ja meitene skatās tīri pēc uzlīmes, tad var trāpīt arī uz mazu spiedienu.
Reku attēlā VW Polo spiedienu šilte
Nu, varēji jau sev arī drusku iepūst :D
Es ar agrāk sev pūtu 1.9 un 2.2 aizmugurē. A tad viens servisa meistars man pateica, ka daru nepareizi. Lai pūšu visās riepās vismaz 2.7. Tā arī daru. A vispār man pofig - ka tik uz priekšu ripo
Manai mašīnai instrukcija, cik jābūt riepās, ir novietota benzīna bākas vāciņa iekšpusē. ··· Riepas: Spiediens riepās lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
M/S riepas (23)
Vai tā ir latvijas sistēma, vai man tik tā gadās,ka piedāvājumā ir tik maz M/S riepu ar vasaras zīmējumu, protams arī cietākas un ilgāk kalpo. Lietuvā ir vairāk, tik tālāk jābrauc pakaļ.
M/S tulkojumā ir - dubļi /sniegs !
Atšķiras ar protektora zīmējumu - rupjāku vai smalkaku , bet gumijas cietība ir mīkstāka jau pēc nozīmes par VASARAS riepām !
Lietuvieši kā zināms ir lielākie feniņpisēji un tapēc ar ar tādiem sūdiem brauc! Kā vispār var būt vasaras zīmējums riepai, ar kuru paredzēts braukt ziemā? Un kā vispār var ienākt prātā doma tādu mēslu iegādāties? Kas der visam, neder nekam. Vasarā vairāk benzīnu ēdīs, ziemā pa ledu un sniegu slikta braukšana.
Vienīgais pluss, nav gadiem ilgi jāmaina.
Ziemā arī ar vasaras kedām staigāsi? Bribētos redzēt,kā ziemā ar vasaras protektoru brauksi!! ··· Riepas: M/S riepas lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu