Eļļas (motoreļļas)

eļļas (motoreļļas) foto attēls

Eļļas (motoreļļas) - jautājumi un diskusijas

Motoreļļa SEAT ALHAMBRA (5)
Iegādājos SEAT ALHAMBRA 1,9 tdi pd 2003. gads. Kādu motoreļļu būtu ieteicams liet, jo mani sabiedēja, ka PD motoriem jālej obligāti konkrēta eļļa. Paldies!
Lej jebkuru pussintētiku.
Kas paredzēta dīzeldīzelim
Jebkura eļļa nederēs!!! Ir jālej sintētiskā eļļa ar marķējumu VAG OEM SPECIFIC. Optimālākā eļļas versija Tavam VAG PD dzinējam būs ar šo kodu: 504.00-507.00 5w30, vēlams labu ražotāju (Motul, Total, Castrol, Mobil). Šeit tomēr nederēs pussintētika . Autodata skaidri norāda sintētiku 5w30 bet var arī izmantot 5w40 . Daudzi eļļu ražotāji šodien vairs lieliem burtiem nenorāda kam paredzēta , dīzelim vai vai benzīnam. Jālasa sīko druku vai eļļa atbilst standartam VW 502 00
VW 505 00
VW 505 01
ellu par labu ieliet nevar , taatad, sinteetiku, jo lejot parasto ietaupiisi maz , ja saliidzina ar automassinas izdevumiem, kaa taadiem.
Esmu leejis zzigulim full synthetic, tiko taas paraadiijaas. Efekts bija jutams, jo naacaas karburaatora apgriezienus briivgaitaa paarreguleet uzreiz , tie klluva lielaaki, jo motoram bija daudz vieglaak straadaat.Un peec pamatiiga nobraukuma, motors iekssa bija idelaa kaartiibaa, lloti tiirs, minimaali nodilumi utt.
Konkreeti diizelim tam, jaaskataas ellas grupa SJ-4 , vai vismaz SI-4 , tad viskozitaate, ko iesaka razzotaajs konkretam gadalaikam. Vasaraa vareetu 5w40 , ziemaa 5w30 , vai pat 0w30,
.. nu torgači un citi prātvēderi lies arī minerālo un otrabotku lai tikai ietaupītu. Cilvēki kas sajēdz pumpdūžnieka darbības principus teiks - tikai tam paredzēto sintētiku. Lēto vai dārgo galu atkarīgs no maciņa biezuma. Un vēl - LL apzīmējums mani nepiespiedīs bez eļļas maiņas braukt tūkstošus 30. ··· Eļļas (motoreļļas): Motoreļļa SEAT ALHAMBRA lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kāds ir T40 M eļļas tilpums dzinējā? (3)
Vai drīkst lietot pussintētisko 10w40?
No tantes googles.ru.uzradas ,ka T40A karteri ap 11 litri.Un tā eļla,ko jūs te minējāt varētu būt pa šķidru it ipaši jau siltā laikā un droši ari,ka sanak dargak ,nekā to ,kada vajadzīga. Pēc instrukcijas arī 11l., bet10W40 vari droši liiet- pārbaudīts. taadam vecam T40 labaak buutu 20w50 vasaraa. Un vel, "par labu" (sinteetiku parastaas vietaa ) ellu ieliet nevar ! ··· Eļļas (motoreļļas): Kāds ir T40 M eļļas tilpums... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kadu eļļu ir jalej Hyundai Coupe? (11)
Nesen nopirku mašīnu, hyndai coupe 2008 gada. Zinu, ka ir jamaina eļļa un siksna. Kadu eļļu ir jalieto?
Vajag zināt kādā krāsā mašīna un vai ir centrālā atslēga ? Tad var liet eļļu ko tirgo veikalos Protams, savai mashiinai tik to labaako, iipashi kupejai, kura noteikti ne vien ruucinaata, bet arii kaucinaata 8 gadus. Kaa tu zini, ka jaamaina? Taadu gadu mashiinaam visu pasaka kompis. Autoveikala pec kataloga. Kājau te minēja jebkura motoreļļa kas pãrdodas autoveikalos un ir paredzēta attiecīi benzīna dzinējam vai dīzelim.😎Jebkurā autovikalā pratīs paskaidrot. https://www.motul.com/lv/lv/products/recommendation ··· Eļļas (motoreļļas): Kadu eļļu ir jalej Hyundai... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Ford Focus eļļa? (11)
Lieta tāda ka mainot eļļu savam fordam nepievērsu uz ražotāja specifikāciju uz konkrētu eļļu. (wss m2c913b). Ielēju TTOTAL QUARTZ INEO LONG-LIFE 5W-30 ,kas pēc specifikācijas paredzēta vW, MB un Porche. Varu turpināt braukt ar tādu eļļu?
svariigaaki ir tie ciparinni - aukstaa un karstaa staavokllaa viskozitaate , 5w30 . Un eellas grupa SJ, SL, SM, SN, CH-4, CI-4 utt.(skaties bunggai apaksseejaa malaa ) Paareejaas ir piedevas, ko nu kurss razzotaajs pielicis , un kaadus nu nosaukumus izdomaajis (long life, piemeeram ). Vari brauk mieriigi . Parasti arii ssie divi cipari ir no --- liidz.Piemeeram, 5w30 liidz 0w40.Nav veelams liet mineraal ellu, ja paredzeeta ir sinteetiskaa ella. Bet otraadi, mieriigi. Kas par dzinēju fordam - benzīns vai dīzelis? Ja dīzelis, tad ar DPF vai bez? Ja ar DPF, tad nederēs, tur vajag 5w30 ACEA C2 specifikāciju. Ja dīzelis bez DPF, tad labi nav, bet eļļas maiņu (10 000 km) nobraukt vari. Benzīna dzinējam vairāk vai mazāk būs vienalga. Cien. ETC kungs!
Kas tad ir Ford (Volvo) 1.6 dīzeļdzinējs? PSA HDi 1.6! Bet ar eļļas specifikāciju gan kļūdījos, Ford kaut ko pats izdomājis tam dzinējam.
P.S. ACEA C2 specifikācija iet noteikti Toyota dzinējos (gan benzīns, gan dīzelis), kur ir paredzēta "Low-saps" tehnoloģija. Pašam ir LC 120 (3.0 D4-D) un divi Avensis (2.0 D-4D, 1.8 VVT-i).
Protams ka var, jo long-life eļļa ir ļoti kvalktatìva eļļa paredzéta lieliem nobraukumiem. Svarīgi lietot arī benzīna dzinējiem pareizu eļļu un longlife nebraukt vairāk kā 10-12tk., pretējā gadījumā auto nebūs longlife. Forda z-tec dzinējiem ir nelāgi veidots virzulis, kam eļļas gredzens darba laikā mēdz doties pastaigā un eļļai tur ir sava nozīme. Nezināmus brendus un čuras dzinējiem liet nevajag, tas ilgtermiņā vienkārši maksā dārgi ··· Eļļas (motoreļļas): Ford Focus eļļa? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kāda eļļa labāka VW 1,9 TDI PD dzinējam? (14)
Man servisā eļļas maiņā ielēja Castrol 5w30 C3 sintētisko motoreļļu specifika 502.00 vai 505.00.Bet lasīju,ka VW PD dīzeļdzinējam piemērota ir 505.01 specifikas motoreļļa.Vai ar šo Castrol eļļu nevar nodarīt skādi tieši šim dzinējam?
Vienu reizi ielejot nekas traks nebūs, bet principā PD motoriem dēļ sūkņa-sprauslas konstrukcijas ir paredzēta 505.01 vai 507.00 eļļa. Tai sprauslai, dēļ palielinātām slodzēm uz berzes virsmām un temperatūras režīma, eļļai ir cits piedevu sastāvs.
Ilgstoša nepareizu eļļu lietošana noved pie ievērojami īsāka sprauslu mūža.
brauc droši Un kā ir ar bencīniekiem FSI, tiem arī sūkņa- sprauslas eļļojas un vajadzīga speciāli tam paredzētā eļļa? castrolim ir c3 ar 507.00 grupu EDGE un arī Magnatec ar 505.00 kas reāli pavelk arī 505.01. tā kā viss kulē :) nekas tavam pepelacam nenotiks :)


arnisb> vajag kvalitatīvu eļļu FSI....prasības nav augstas 502.00 i 504.00 jau labāks līmenis. tak jāņem labs brends,jo ir atbraukiši ar pārlekušām ķēdēm,dēļ sajātiem "vanusiem" kas nebija labi eļļojušies :)
Sākumā izvēlies tīkamu eļļas ražotāju, tad ienāc ražotāja mājaslapā un tur noteikti būs aptuveni šāda opcija – "piemeklē savam auto atbilstošāko eļļu" – tas arī viss, ļoti vienkārši. ··· Eļļas (motoreļļas): Kāda eļļa labāka VW 1,9 TDI PD... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kad jāmaina zobsiksna un eļļa? (13)
Vai kāds var pateikt pēc cik nobrauktiem km ir jāmaina zobsiksna un cik bieži jāmaina eļļa?
Tiešām, pajautā savā servisā, ja normāls.

Lai gan arī tur var pateikt visādi - man pēc papīriem eļļa jāmaina ik pēc 20 kkm, bet serviss domā, ka pēc 15 kkm - mainu gan kā kuro reizi sanāk; zobsiksnu šie uzskata, ka jāmaina pēc 300 kkm (par to man kādu laiku bija stresi, jo domāju, ka pēc 120-150 kkm) - tā kā serviss specializējies tieši uz manu mašīnu, tad nākas vien ticēt :D

P.S. Pajautā, vai sveces arī nevajadzētu mainīt - man kādreiz gudri cilvēki stāstīja, ka ar mūsu benzīnu vismaz reizi gadā jāmaina (pats mainu, kad pēkšņi ievērojami palielinās benzīna patēriņš)
Nu diez vai irfa28 stūrē smago auto,kam gan eļļas maiņas intervāls ap 30-40000 km!!Viegliem auto no 10-20000 km,ieteicams gan pāris t.km pirms. Ak, jā... ja maz brauc, tad eļļu arī vēlams mainīt reizi gadā. Kad tā skaņa ļur - ļur sāk izklausīties pēc tuk - tuk, tad jāmaina... vēlams mašīna :D Eļļa ik pa 10000, neatkarīgi kāda eļļa!
Zobsiksna ik pēc 80000.
Sveces,degvielas filtrs 30000 ( dīzeļiem degvielas filtrs pie katras otrās eļļas maiņas)
Gaisa un salona filtrs (ja tāds ir) ik pa 10000. Un jūsu auto būs ilgs un laimīgs mūžs:)
··· Eļļas (motoreļļas): Kad jāmaina zobsiksna un eļļa? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Un kas tur tik sarežģīts nomainīt DSG kārbai eļļu? Ja nu vienīgais specifiskais uzgalītis eļļas iepildei. pie jebkura autorizētā dīlera to darīt ir prātīgāk, vismaz garantija būs. Cena gan svārstīga 150-200 eur kā minimums saripos... Jā pie autorizētiem dīleriem jābūt DSG eļļai , VW oficālā sevisā jābūt , ja tas ir VW . Problēma ka reti kurš ražo DSG eļļas . Eļļa ne gluži ATF , ne gluži kārbas , tuvāk motoreļļai atbilst . Dārgs produkts bez šaubām , man arī noliktavā nav . ··· Eļļas (motoreļļas): Kur var veikt DSG kārbai eļļas... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Castrol eļļa (10)
"Viena tante teica" nederēs, jo veči ko tādu izteikušies- Castrol eļļa zaudē līmeni karterī(ne jau litru, bet tomēr) - respektīvi sadeg cilindros. Kādi jūsu vērojumi par markas sintētisko eļļu?
Nevaig liet labu ellu suudiigos motoros. Kastrol sinteetiku esmu lietojis daudz, un nekur nekas nav zudis.
Taa ka shitas ir storijs no seerijas"viens vecs onka teica"
Pear ko te ir runa-par eļļas tecēšanu , pazušanu? no kurienas? Arī kas par mašīnu? Hondai vienalga kādu marku lej iekšā tā eļļa vienkārši izkūp gaisā Ja lieto ražotāja norādītās eļļu markas, vai tas būtu Castrol, Vai Esso, vai Shell, vai jebkura starptautiski pazīstamas firmas ella, tad tādas lietas, kā saki, var notikt tikai ļoti izdilušam dzinējam. http://www.edmunds.com/car-care/do-i-have-to-use-the-manufacturers-oil.html - te ir pastāstīts, ka GM pat ražo savu ellu, speciali izstrādātu savu mašīnu dzinējiem. Eiropā prasības ir augstas un nekvalitatīvu eļļu mašīnu ražotāji neieteiks nekad. Castrol marku eļļas ir ieteikto eļļu sarakstos, tā kā - baumas. Tas neizslēdz iespēju, ka kāds no Castrol mucas lej nezināmu šķidrumu kaktu servisā. Jo vecāks auto un lielāks motors jo tas vairāk ēdīs eļļu un pofig kādu marku tur gāzīsi iekšā ēdīs un viss... :) Vienīgā starpība jo labāka sintētika jo tā mazāk kūpēs... :D tā, kā pērkot lētākās sintētikas kūpēsi braucot, kā vecs Ikarus autobuss... :D
Bet veciem auto ir vienkārš risinājums eļļas piedeva... piegāz bundžiņu mainot eļļu un aizmirsti par ēļļas ēšanu vismaz uz pusgadu... :)
··· Eļļas (motoreļļas): Castrol eļļa lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
XADO eļlas, piedevas (12)
Vai kādam ir lietošanas subjektīvā pieredze auto dzinējos, arī dīzeļos?
Lai spriestu un runātu par kaut ko ir jāpārbauda uz savas "ādas" un tikai tad noliegt vai slavēt! Īsumā, XADO ražo patentētu produktu, ko sauc par REVITALIZANTU (TUV sertifikāts). REVITALIZANTS ir viela, kas berzes procesā uz virsmas veido METĀLKERAMIKU, kas savukārt ir 2-4 reizes izturīgāka par metālu, tā kompensējot visus nodilumus, skrāpējumus u.t.t.
Tā kā pašam ir diezgan liels autoparks (ieskaitot traktortehniku ap 10 vienībām), esam pārgājuši tikai uz XADO eļļām, turklāt dzinējus un ātrumkārbas apstrādājuši ar revitalizantu. Rezultāti ir perfekti: dzinējs reāli strādā klusāk un vienmērīgāk. Arī par kārbām un stūres mehānismiem ir ko pastāstīt. Par katru tehnikas vienību varētu stāstīt atsevišķi, bet tikai tad ja kādam par to ir reāla interese, jo kā jau te var redzēt, padomdevēju pietiek, kuri orientējās visur un visos jautājumos...
par xado nezinu. Zinu ,ka molilats un keramik stradā. Ja iet uz miršanu ,tad lej ko gribi... Veic pētijumu un informē mūs! Ja jau XADO produkts ir tik unikāls tad kāpēc to fasē EUROL fabrikā? Kā jau visas piedevas, arī XADO izstrādātas ar mērķi pelnīt naudu. Ja dzinējs ir izdilis, tad var lietot resursu atjaunojošas eļļas piedevas, lai paildzinātu laiku līdz brīdim, kad vai nu jātaisa kapitālais, vai (kas mūsdienās maksā apmēram tikpat) jāliek cits dzinējs. Ja dzinējs jau dūmo, dažādās eļļas piedevas dūmošanas novēršanai palīdz neilgi, labāks risinājums - vārstu blīvgumiju nomaiņa.
Kas attiecas uz degvielas piedevām, inžektoru un sprauslu tīrāmās piedevas būtu pat ieteicams lietot, savlaicīgi mainot degvielas filtrus. Ir pašam pieredze ar dīzeļauto, kam regulāra degvielas piedevu lietošana ļāva nobraukt apm. 200 tk km bez sprauslu maiņas vai augstspiediena sūkņa remonta. Pēc tam auto tika pārdots un par tālāko likteni informācijas vairs nav.
Pats esmu darbojies eļļu un autoķīmijas vairumtirdzniecībā vairāk nekā 10 gadus, tāpēc varu daudz ko ieteikt un dot padomus kā šīs jomas speciālists.
··· Eļļas (motoreļļas): XADO eļlas, piedevas lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Eļļas maiņa auto (24)
Jaukie vīrieši, lūdzu izskaidrojiet kā notiek eļļas maiņa autiņam, cik l jāiegādājas eļļa, un kur to vislabāk izdarīt un cik maksā, paldies par padomiem!!!
Pašrocīga eļļas maiņa nav aizliegta ar likumu ;) "Piekraste" - No Tevis auto marka, modelis, izlaiduma gads, motora degvielas veids un darba tilpums, veelams arii motora kods - dabuusi pretii visu kaaroto info. Agrāk es saviem autiņiem pats mainīju eļļu (kad bija garāža un piemēroti apstākļi), bet nu jau sen to vairs nedaru, jo ir specializēti eļļas maiņas servisi, kur ir eļļas, filtri, un visu to dara ātri un par normālām cenām. Pēdējos gadus es to daru Hanzas ielas eļļas servisā (Rīgā). Pēc nobraukuma un modeļa manam autiņam pietiktu ar pussintētisko eļļu, bet es uzskatu, ka mūsu ziemas apstākļiem labāka ir sintētiskā eļļa, tapēc lietoju 5W40 markas eļļas, bet nekadā gadījumā ne "krutās" Castrol vai taml. eļļas, bet visparastākās Eurol tipa sintētiskās, un mainu vienu reizi gadā (pēdējos gadus braucu ap 10 t. km gadā), parasti rudenī. Vēl mēdz būt tā, ka autiņam ir alumīnija motora bloks un eļļas korķim vītne bojāta un tas "uzsēdināts" uz līmi, tad eļļa jāatsūc ar vakuumiekārtu (Hanzas ielas servisā tāda ir). Kļūdains ir uzskats, ka vakuumiekārta sliktāk atsūc eļļu, nekā izlejot caur apakšējo drenāžas caurumu - tas atkarīgs no cilvēka, kas to dara un, ja pareizi dara, tad vakuumiekārta atsūc apm. par 0,25 l vairāk, nekā izlejot. Pat vīrieši jau vairs nemaina eļlu mājas apstākļos.Tas pat ir aizliegts ar likumdošnau,jo ir noteikumi par vecās eļlas utilizēšanu...Tikai serviss,sievietēm ar tādām lietām nav janodarbojas. Eļļas maiņa autiņam notiek dodoties uz tuvējo servisu, līdzi ņemot naudu
Pie reizes palūdz nomainīt salona un motora gaisa filtrus...
··· Eļļas (motoreļļas): Eļļas maiņa auto lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu