Eļļas (motoreļļas)

Eļļas (motoreļļas) - jautājumi un diskusijas

Eļļa... (11)
Vai kāds šajos domubiedros var nolasīt īsu lekciju par eļļām? Interesē motociklu dakšas - amortizatoru eļļas, ar ko atšķiras no motoru eļļām.
nūūū, cik no pieredzes zinu teikt, sūdīga amīšu eļļa maina blīvumu atkarībā no temperatūras. Motociklu dakšās ir tā saucamā amartizatoru eļļa, kura pēc viskozitātes (biezuma)ir pietiekoši šķidra, taču nav karstum izturīga. Pie augstākas temperatūras viņa sacepsies. Vienkāršāk sakot. Dakšās vari ieliet motoreļļu atšķaidītu ar dīzeļdegvielu un kamēr nesaēdīs blīves pabrauksi. Taču ar amartizatoru eļļu motors noklapēs ātri. Mocis autiņa cenā, ja amortizators nojuks - labākā gadijumā ķivere pasargās. Veciem močiem, tipa javām un visādiem padomjlaiku, var liet hidraulisko eļļu(mana jaunība to sauca par spolīšeļļu). Jaunākos noteikti jālej pēc izgatavotāja ieteiktā saraksta. Tieši tā, "Spolīšeļļa" tagad to tā vairs nesauc. Es taču rakstīju. Kamēr nesaēdīs blīves pabrauksi. Tas cik mocis tagad maksā un kādas mūsdienās ir eļļas ir cits stāsts. Jautājums bija, ar ko atšķiras amartizatoru eļļas no motoreļļām. Tāpēc es īsi un pat bērnam saprotami paskaidroju. Lej automātiskās kārbas eļļu un nekļūdīsies... ··· Eļļas (motoreļļas): Eļļa... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kada ella paredzeta motoram (14)
kadu ellu ieteiktu volvo s60 2005g 2,4 d5 motoram?
http://www.volvohowto.com/volvo-s60-s80-v70-xc70-xc90-oficial-recomended-engine-oil-specifications-p
etrol-and-diesel-engines/

Experimentus taisiit nevajag autinniem.Praktsiki visiem der 5W30. Ko razotaajs saka, to lej. Vai labaaku ko.
Tāda gada motoram ar dies vien zina kādu noskrējienu jābūt pateicīgam ja vispār svaigu eļļu pielej. Bet kur pazudis ´´mundris´´, jautājuma īpašnieks? Servisa eļļa. Nemaini pats, ja neko nesaproti. Servisā zinās, kas un kā. Ja nu pats - tad lej saulespuķu eļļu :::::DDDDD::::: Vārsta vāku:) tik vecai mašīnai pietiek ja ir svaiga.....kad brauksi krosā, tad varēsi meklēt pareizo marku ··· Eļļas (motoreļļas): Kada ella paredzeta motoram lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Motoreļļa SEAT ALHAMBRA (5)
Iegādājos SEAT ALHAMBRA 1,9 tdi pd 2003. gads. Kādu motoreļļu būtu ieteicams liet, jo mani sabiedēja, ka PD motoriem jālej obligāti konkrēta eļļa. Paldies!
Lej jebkuru pussintētiku.
Kas paredzēta dīzeldīzelim
Jebkura eļļa nederēs!!! Ir jālej sintētiskā eļļa ar marķējumu VAG OEM SPECIFIC. Optimālākā eļļas versija Tavam VAG PD dzinējam būs ar šo kodu: 504.00-507.00 5w30, vēlams labu ražotāju (Motul, Total, Castrol, Mobil). Šeit tomēr nederēs pussintētika . Autodata skaidri norāda sintētiku 5w30 bet var arī izmantot 5w40 . Daudzi eļļu ražotāji šodien vairs lieliem burtiem nenorāda kam paredzēta , dīzelim vai vai benzīnam. Jālasa sīko druku vai eļļa atbilst standartam VW 502 00
VW 505 00
VW 505 01
ellu par labu ieliet nevar , taatad, sinteetiku, jo lejot parasto ietaupiisi maz , ja saliidzina ar automassinas izdevumiem, kaa taadiem.
Esmu leejis zzigulim full synthetic, tiko taas paraadiijaas. Efekts bija jutams, jo naacaas karburaatora apgriezienus briivgaitaa paarreguleet uzreiz , tie klluva lielaaki, jo motoram bija daudz vieglaak straadaat.Un peec pamatiiga nobraukuma, motors iekssa bija idelaa kaartiibaa, lloti tiirs, minimaali nodilumi utt.
Konkreeti diizelim tam, jaaskataas ellas grupa SJ-4 , vai vismaz SI-4 , tad viskozitaate, ko iesaka razzotaajs konkretam gadalaikam. Vasaraa vareetu 5w40 , ziemaa 5w30 , vai pat 0w30,
.. nu torgači un citi prātvēderi lies arī minerālo un otrabotku lai tikai ietaupītu. Cilvēki kas sajēdz pumpdūžnieka darbības principus teiks - tikai tam paredzēto sintētiku. Lēto vai dārgo galu atkarīgs no maciņa biezuma. Un vēl - LL apzīmējums mani nepiespiedīs bez eļļas maiņas braukt tūkstošus 30. ··· Eļļas (motoreļļas): Motoreļļa SEAT ALHAMBRA lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kāds ir T40 M eļļas tilpums dzinējā? (3)
Vai drīkst lietot pussintētisko 10w40?
No tantes googles.ru.uzradas ,ka T40A karteri ap 11 litri.Un tā eļla,ko jūs te minējāt varētu būt pa šķidru it ipaši jau siltā laikā un droši ari,ka sanak dargak ,nekā to ,kada vajadzīga. Pēc instrukcijas arī 11l., bet10W40 vari droši liiet- pārbaudīts. taadam vecam T40 labaak buutu 20w50 vasaraa. Un vel, "par labu" (sinteetiku parastaas vietaa ) ellu ieliet nevar ! ··· Eļļas (motoreļļas): Kāds ir T40 M eļļas tilpums ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kadu eļļu ir jalej Hyundai Coupe? (11)
Nesen nopirku mašīnu, hyndai coupe 2008 gada. Zinu, ka ir jamaina eļļa un siksna. Kadu eļļu ir jalieto?
Vajag zināt kādā krāsā mašīna un vai ir centrālā atslēga ? Tad var liet eļļu ko tirgo veikalos Protams, savai mashiinai tik to labaako, iipashi kupejai, kura noteikti ne vien ruucinaata, bet arii kaucinaata 8 gadus. Kaa tu zini, ka jaamaina? Taadu gadu mashiinaam visu pasaka kompis. Autoveikala pec kataloga. Rapšu eļļu lej, veselīgi :D Kājau te minēja jebkura motoreļļa kas pãrdodas autoveikalos un ir paredzēta attiecīi benzīna dzinējam vai dīzelim.😎Jebkurā autovikalā pratīs paskaidrot. ··· Eļļas (motoreļļas): Kadu eļļu ir jalej Hyundai ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Ford Focus eļļa? (11)
Lieta tāda ka mainot eļļu savam fordam nepievērsu uz ražotāja specifikāciju uz konkrētu eļļu. (wss m2c913b). Ielēju TTOTAL QUARTZ INEO LONG-LIFE 5W-30 ,kas pēc specifikācijas paredzēta vW, MB un Porche. Varu turpināt braukt ...
svariigaaki ir tie ciparinni - aukstaa un karstaa staavokllaa viskozitaate , 5w30 . Un eellas grupa SJ, SL, SM, SN, CH-4, CI-4 utt.(skaties bunggai apaksseejaa malaa ) Paareejaas ir piedevas, ko nu kurss razzotaajs pielicis , un kaadus nu nosaukumus izdomaajis (long life, piemeeram ). Vari brauk mieriigi . Parasti arii ssie divi cipari ir no --- liidz.Piemeeram, 5w30 liidz 0w40.Nav veelams liet mineraal ellu, ja paredzeeta ir sinteetiskaa ella. Bet otraadi, mieriigi. Kas par dzinēju fordam - benzīns vai dīzelis? Ja dīzelis, tad ar DPF vai bez? Ja ar DPF, tad nederēs, tur vajag 5w30 ACEA C2 specifikāciju. Ja dīzelis bez DPF, tad labi nav, bet eļļas maiņu (10 000 km) nobraukt vari. Benzīna dzinējam vairāk vai mazāk būs vienalga. Cien. ETC kungs!
Kas tad ir Ford (Volvo) 1.6 dīzeļdzinējs? PSA HDi 1.6! Bet ar eļļas specifikāciju gan kļūdījos, Ford kaut ko pats izdomājis tam dzinējam.
P.S. ACEA C2 specifikācija iet noteikti Toyota dzinējos (gan benzīns, gan dīzelis), kur ir paredzēta "Low-saps" tehnoloģija. Pašam ir LC 120 (3.0 D4-D) un divi Avensis (2.0 D-4D, 1.8 VVT-i).
Protams ka var, jo long-life eļļa ir ļoti kvalktatìva eļļa paredzéta lieliem nobraukumiem. Svarīgi lietot arī benzīna dzinējiem pareizu eļļu un longlife nebraukt vairāk kā 10-12tk., pretējā gadījumā auto nebūs longlife. Forda z-tec dzinējiem ir nelāgi veidots virzulis, kam eļļas gredzens darba laikā mēdz doties pastaigā un eļļai tur ir sava nozīme. Nezināmus brendus un čuras dzinējiem liet nevajag, tas ilgtermiņā vienkārši maksā dārgi ··· Eļļas (motoreļļas): Ford Focus eļļa? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kāda eļļa labāka VW 1,9 TDI PD dzinējam? (14)
Man servisā eļļas maiņā ielēja Castrol 5w30 C3 sintētisko motoreļļu specifika 502.00 vai 505.00.Bet lasīju,ka VW PD dīzeļdzinējam piemērota ir 505.01 specifikas motoreļļa.Vai ar šo Castrol eļļu nevar nodarīt skādi ...
Vienu reizi ielejot nekas traks nebūs, bet principā PD motoriem dēļ sūkņa-sprauslas konstrukcijas ir paredzēta 505.01 vai 507.00 eļļa. Tai sprauslai, dēļ palielinātām slodzēm uz berzes virsmām un temperatūras režīma, eļļai ir cits piedevu sastāvs.
Ilgstoša nepareizu eļļu lietošana noved pie ievērojami īsāka sprauslu mūža.
brauc droši Un kā ir ar bencīniekiem FSI, tiem arī sūkņa- sprauslas eļļojas un vajadzīga speciāli tam paredzētā eļļa? castrolim ir c3 ar 507.00 grupu EDGE un arī Magnatec ar 505.00 kas reāli pavelk arī 505.01. tā kā viss kulē :) nekas tavam pepelacam nenotiks :)


arnisb> vajag kvalitatīvu eļļu FSI....prasības nav augstas 502.00 i 504.00 jau labāks līmenis. tak jāņem labs brends,jo ir atbraukiši ar pārlekušām ķēdēm,dēļ sajātiem "vanusiem" kas nebija labi eļļojušies :)
Sākumā izvēlies tīkamu eļļas ražotāju, tad ienāc ražotāja mājaslapā un tur noteikti būs aptuveni šāda opcija – "piemeklē savam auto atbilstošāko eļļu" – tas arī viss, ļoti vienkārši. ··· Eļļas (motoreļļas): Kāda eļļa labāka VW 1,9 TDI ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kad jāmaina zobsiksna un eļļa? (13)
Vai kāds var pateikt pēc cik nobrauktiem km ir jāmaina zobsiksna un cik bieži jāmaina eļļa?
Tiešām, pajautā savā servisā, ja normāls.

Lai gan arī tur var pateikt visādi - man pēc papīriem eļļa jāmaina ik pēc 20 kkm, bet serviss domā, ka pēc 15 kkm - mainu gan kā kuro reizi sanāk; zobsiksnu šie uzskata, ka jāmaina pēc 300 kkm (par to man kādu laiku bija stresi, jo domāju, ka pēc 120-150 kkm) - tā kā serviss specializējies tieši uz manu mašīnu, tad nākas vien ticēt :D

P.S. Pajautā, vai sveces arī nevajadzētu mainīt - man kādreiz gudri cilvēki stāstīja, ka ar mūsu benzīnu vismaz reizi gadā jāmaina (pats mainu, kad pēkšņi ievērojami palielinās benzīna patēriņš)
Kad tā skaņa ļur - ļur sāk izklausīties pēc tuk - tuk, tad jāmaina... vēlams mašīna :D Nu diez vai irfa28 stūrē smago auto,kam gan eļļas maiņas intervāls ap 30-40000 km!!Viegliem auto no 10-20000 km,ieteicams gan pāris t.km pirms. Ak, jā... ja maz brauc, tad eļļu arī vēlams mainīt reizi gadā. Eļļa ik pa 10000, neatkarīgi kāda eļļa!
Zobsiksna ik pēc 80000.
Sveces,degvielas filtrs 30000 ( dīzeļiem degvielas filtrs pie katras otrās eļļas maiņas)
Gaisa un salona filtrs (ja tāds ir) ik pa 10000. Un jūsu auto būs ilgs un laimīgs mūžs:)
··· Eļļas (motoreļļas): Kad jāmaina zobsiksna un ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Un kas tur tik sarežģīts nomainīt DSG kārbai eļļu? Ja nu vienīgais specifiskais uzgalītis eļļas iepildei. pie jebkura autorizētā dīlera to darīt ir prātīgāk, vismaz garantija būs. Cena gan svārstīga 150-200 eur kā minimums saripos... Jā pie autorizētiem dīleriem jābūt DSG eļļai , VW oficālā sevisā jābūt , ja tas ir VW . Problēma ka reti kurš ražo DSG eļļas . Eļļa ne gluži ATF , ne gluži kārbas , tuvāk motoreļļai atbilst . Dārgs produkts bez šaubām , man arī noliktavā nav . ··· Eļļas (motoreļļas): Kur var veikt DSG kārbai ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Castrol eļļa (10)
"Viena tante teica" nederēs, jo veči ko tādu izteikušies- Castrol eļļa zaudē līmeni karterī(ne jau litru, bet tomēr) - respektīvi sadeg cilindros. Kādi jūsu vērojumi par markas sintētisko eļļu?
Nevaig liet labu ellu suudiigos motoros. Kastrol sinteetiku esmu lietojis daudz, un nekur nekas nav zudis.
Taa ka shitas ir storijs no seerijas"viens vecs onka teica"
Pear ko te ir runa-par eļļas tecēšanu , pazušanu? no kurienas? Arī kas par mašīnu? Hondai vienalga kādu marku lej iekšā tā eļļa vienkārši izkūp gaisā Ja lieto ražotāja norādītās eļļu markas, vai tas būtu Castrol, Vai Esso, vai Shell, vai jebkura starptautiski pazīstamas firmas ella, tad tādas lietas, kā saki, var notikt tikai ļoti izdilušam dzinējam. http://www.edmunds.com/car-care/do-i-have-to-use-the-manufacturers-oil.html - te ir pastāstīts, ka GM pat ražo savu ellu, speciali izstrādātu savu mašīnu dzinējiem. Eiropā prasības ir augstas un nekvalitatīvu eļļu mašīnu ražotāji neieteiks nekad. Castrol marku eļļas ir ieteikto eļļu sarakstos, tā kā - baumas. Tas neizslēdz iespēju, ka kāds no Castrol mucas lej nezināmu šķidrumu kaktu servisā. Jo vecāks auto un lielāks motors jo tas vairāk ēdīs eļļu un pofig kādu marku tur gāzīsi iekšā ēdīs un viss... :) Vienīgā starpība jo labāka sintētika jo tā mazāk kūpēs... :D tā, kā pērkot lētākās sintētikas kūpēsi braucot, kā vecs Ikarus autobuss... :D
Bet veciem auto ir vienkārš risinājums eļļas piedeva... piegāz bundžiņu mainot eļļu un aizmirsti par ēļļas ēšanu vismaz uz pusgadu... :)
··· Eļļas (motoreļļas): Castrol eļļa lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu