Riepas

Riepas - jautājumi un diskusijas

Dažādas riepas uz asīm (13)
Saplīsa riepa Volvo xc90 4x4. Apdrošinātāji samainīja tikai uz vienas ass riepas. Ka tad īsti ir drīkst vispār braukt, kad uz asīm ir dažādas riepas, ar dažādu protektoru!? Nav tā kad čakarē visus tiltus utt?!
Uz dažādām asīm var būt dažādas riepas. Uz vienas ass nedrīkst būt dažādas riepas. Drīkst braukt, ja uz vienas ass, vienalga, priekšējās vai pakaļējās, ir vienāda izmērara, modeļa un protektora riepas. Vēlams ar līdzīgu nodilumu uz vienas ass. Skat. CSN attiecīgo punktu. Un neko tas auto nebojā. Ja nu vienīgi braukšanas komfortu, ja pats esat dikti jūtīgs. Pirmie divi pareizi saka, vienīgais piebilde — uz 4×4, pat ļoti vēlams, visām vienādām jābūt. Nevis nebūs kvatro,bet var ciest starpasu diferenciālis... Riepas ar dazhaadu protektoru un atskjiriiga izmera riepas ir pavisam atskjiriigas lietas.
Par cik satraukums ir tikai par atskjiriigu protektoru, nevis cita izmeera riepaam, tad neredzu iemeslu satraukumam.
··· Riepas: Dažādas riepas uz asīm lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Pārsista riepa (18)
Šodien pārsitu mašīnai riepu. It kā teorētiski zinu, kas būtu jādara, bet noderētu vispirms teorētiska, pēc tam arī prakstiska palīdzība. Šo jautājumu varu risināt pēc darba dienas beigām. Ja kāds varētu praktiski ...
Krūšu bildes vietā varēji ielikt to pārsisto riepu.
Vispār nesaprotu,kā dabū tiesības,ja tik elementāru lietu pat teorētiski nepārzina.
Kandidātiem bez augstākās izglītības uz riepas remontu nepieteikties :) Autoserviss... atrisinās visas Tavas problēmas. Tas būtu jāprot izmantot ne tikai teorētiski, bet arī praktiski. Vienīgi pats pastkastē diez vai pieteiksies, būs vien jameklē telefona grāmatā. Ja nesanāk ar kādu garāmbraucēju sarunāt palīdzību tad domkrats un riteņatslēga varētu palīdzēt.Tik skrūves diez vai pati dabūsi vaļā. Tur bez vīrieša spēka nu nekādi:) Šis vairāk izklausās pēc iepazīšanās brēciena, tāda visai neveikla gan, tipa dažas dienas gaidīs pastkastē, kad pieteiksies vecis, kurš māk lietot domkratu un riteņatslēgu, sak gan jau tāds arī pa saimniecību šo to prot :).
Ja nezin kur pašas autiņam atrodas rezerves riepa ar visiem instrumentiem tās nomaiņai, tad vienīgā izeja ´´zvans draugam´´.
··· Riepas: Pārsista riepa lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Vecas ziemas riepas (19)
2005. gadā ražotas {atjaunotas} ziemas riepas ,protektors lielāks par 4 mm. Braucam tālāk vai pērkam jaunas?
braucam līdz decembrim! Uz riepām taupīt nevajag! Labdiene un citi>, nekad tā nedariet ! - "nevari atļauties visas nomainīt, tad vismaz 2 priekšējās nomaini" - tā Tu padari auto ļoti bīstamu un nevadāmu, slīdēs un nositīsies ! Esmu to piedzīvojis svaigā sniegā uz Jūrmalas ceļa, bija baisi. Jāmaina visas 4, vai jāliek auto nost ! padsmit gadus vecas atjaunotas tik utilizācijai der... vecas ( izzzuvussas ) , un tikai 4 mm ir par daudz par maz ziemas putraas, leduu! Riktiigos ziemas cellos vajag jaunas, vai tuvu tam , un labas firmas arii ! Un buus tiirais kaifs braucot ziemaa :) ··· Riepas: Vecas ziemas riepas lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Riepas un diski. (10)
Viedie prāti, kā tad ir pareizi, ir labas vissezona riepas ar lietiem diskiem, vēlos tās saglabāt uz next ziemu. Ir doma ņemt jaunas vasarenes un likt uz tiem pašīem diskiem, vai tomēr diskus nemainīt un ņemt vasarenes ar ...
man ir divi riepu kompleki,kuras katru sezonu pārmontē uz diskiem,jo tāpat riteņi ir jābalansē katrā maiņā,tā kā es domāju,ka vari pirkt tikai riepas un vienkārši pārmontēt tās.
P.S.pie tam montējot riepas var atklāt arī defektus diskā,ja tādi ir radušies.
Pilnīgi piekrītu "puuuka" viedoklim. Daru tāpat. Izmērs vasaras un ziemas riepām vienādi. man visiem maniem autinniem vienmeer ir bjussi ziemas RITENNU komplekti. Saakot jau no zzigullu laikiem. Mazaaks ccakars, kalpo ilgaak ( kopaa nnemot vissas tavas riepas ), pluss, ziemas komplekts parasti ir ar vienu numuru augstaaka profaila riepaam. Tas ir, vasaras ir ar 19" diskiem, ziemas ar 18" diskiem.
Lietie diski ssodien nemaksaa dargaak, ka metaala, pat vienaa otraa gadiijumaa, pat leetaak.
Kaadus diskus es izveelos? Ja ir, piemeram BMW, tad noperku lietotu disku komplektu no vecaaka BMW, piemeeram no ebay.com, par baigo leeto. Reiz pat nopirku uzreiz ar visaam ziemas riepaam virssu, gandriiz jaunaam.Perfekti.
Miinuss tam visam ir, ir jaabuut vietai, kur glabak to otro ritennu komplektu.
Man divi komplekti - ziemenes uz bleķa diskiem, smuki nav bet skāde par kādu simtu mazaka ja pārsit, vasarenes uz ļitakiem.
attiecīgi ieteikums nomainīt šoreiz, un ziemenēm iepirkt bleķiniekus...

Savos 20 autovadītāja gados vasarenes un ļitakus ne reizi nav nācies pārsis bet ziemas 3x vienreiz arī disku nācās mainīt...

Vēl jāņem vērā ka vienu ļitaku kas atbilst tavējam nopirkt būs pagrūti, atšķirībā no bleķinieka.
Katra riepa ir paredzēta savam gadalaikam . ··· Riepas: Riepas un diski. lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Mūsu ziemai, kādas riepas labāk ar radzēm vai bez? (25)
Man, kā sievietei visi čakarē prātu...katrā auto veikalā stāsta, cik viņiem labas ir viņu tirgotās riepas...saprotu, ka viņiem viņas jāpārdod,...Nevaru izlemt, jo vairāk informācijas, jo grūtāk...ar radzē, bez radzēm, ...
....bez radzēm noteikti bez...
Pēc iespējām labāku firmu.
Tikai ne.. Maxsimā!!!!
Mans viedoklis un pieredze par radzēm: iespējams, ka visas ziemas laikā tev tās radzes noderēs tikai 2 vai 3 reizes, bet šajās reizēs viņas TIEŠĀM noderēs :D Ar Michelin radžotām riepām pats esmu braucis, ļoti patika. Par Yokohama ir dzirdētas labas atsauksmes. Galvenais, cik vari atļauties. Un, ja "Braucu diezgan traki...", tad riepas nav tā opcija uz ko taupīt... Droshi njem taas,ko kaiminjsh ved no Norveegjijas. Tur gan laikam visi ar radzeem, bet ziemenes vinji maina praktiski katru gadu, riepas prieksh Latvijas labu labaas, pie tam paziistamu razhotaaju. Es jau gadus 10 braucu tikai ar radžu riepām, jūtos labi, nekādu problēmu nav bijis. bez radzeem noteikti, bet jaannem labas firmas. Jo bez radzem ir stabilaaka braukssana.... da jebkuros ziemas apstaakllos. Ar radzeem tikai uz ledus ir labak, visos paarejos apstaakllos tuudiigaak.Uz plika asfalta, un taads gadas ne reiz ziemaa, ir vispaar ccizzec :(
Nezinau, kas taas par riepaam var buut par....120 , par komplektu, bet izklausaas nenopietni.
Un , pats peedejais, neiedomaajies, ka ja uzliksi pat vislabaakas ziemas riepas, brauksi, kaa
vasaraa. Tak neee ! Ziema ir ziema, sliid taapat, tikai ar ssvakam riepaam sliid nevadaami, ar labaam ziema riepaam arii sliid, tikai tas jau ir vadaami, un pat kaifiigi..
Ziemas braukssana ir mans miillaakais gada laiks, ja kas.
··· Riepas: Mūsu ziemai, kādas riepas ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
1 bar =0.986923267 atm
neredzu iemeslu vispar par to iespringt.
normaals digitaalais meeraamais raada vissaas iespejamaas meervieniibaas. Vari salidiznaat....kas smukaak skan :) Ko nu jauks galvu-tuvu tiem pašiem kilogramiem(uz kvadrāt centimetru) Kas ir ar bāriem un atmosfērām? :)
Tas taču ir viens un tas pats :)
bārs un atmosfēra ir tas pats kas metrs un jards, jards ir biku mazāks, tāpat kā bārs :D ··· Riepas: Spiediens riepās-bārs, ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Iesakiet kur pirkt ziemas riepas. (39)
Iepriekšējai mašīnai bija vissezonu riepas un tāpēc neko par riepu maiņu nezinu. Gribu uzlikt arī šai mašīnai tādas riepas. Kur to labāk darīt?
Izlasi uzrakstus uz savas a/m riepām.
Citādi izdomāsi, ka 195 ir augums (cm), 65 - svars (kg) :))
Ja budžets atļauj, labākais tomēr ir variants ar ziemas un vasaras riepām.
Ja neatļauj, tad protams, vissezonas M+S riepām.
Vēl lētāk sanāk pirkt no ārzemēm atvestās mazlietotās labas kvalitātes riepas.
Riepu tirgotāju ir milzum daudz.
Tur var arī uz vietas piemeklēt un nomainīt riepas.
Nepērc vissezonas riepas. Tev nav sevis žēl? Tas kas der visam, neder nekam. Apskaties vien savas tagadējās riepas, lai zinātu viņu parametrus.
195/65 R15 nozīmē riepas platums 195 mm, riepas augstums 65 mm, un diska diamentru collās 15".
Zin...nečakarē prātu...neko tu tur tāpat neieekanomēsi... Aizbrauc vien skaisti līdz riepu montāžas servim....un pasaki - man vajag ziemenes uzmontēt, vai vissezonnieces (nav labs variants) - un lai viņi piedāvā, kas viņiem krājumā no jaunām riepām, kas no lietotām - gan jau vienosieties un viss būs noticis bez stresa.
Ja vasarenes labas - vari ņemt līdzi vai arī vari uzglabāt (par samaksu) tajā servī (daudziem ir arī tāds pakalpojums).
··· Riepas: Iesakiet kur pirkt ziemas ... lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Pircējs riepu garantiju no dažiem pasaulē pazīstamiem ražotājiem var saņemt uz pieciem gadiem no riepas ražošanas nedēļas ("DOT" kods uz riepas sāniem, kur pēdējie četri cipari ir ražošanas nedēļa un gads) vai pieciem gadiem no dienas, kad riepa ir tikusi iegādāta pie oficiālā dīlera un to apstiprina pirkšanas - pārdošanas dokuments (rēķins vai čeks). Tātad garantija ir spēkā vismaz astoņus gadus no ražošanas brīža.
"Riepas gumijas polimēri karsēšanas procesā izveido savstarpējas saites. Jo vairāk šo saišu, jo cietāka riepa. Šāds pat process riepā turpinās visu laiku – veidojas saites, garās polimēru virknes sairst, riepa kļūst cietāka, trauslāka, sāk veidoties plaisas. Gumija pēc kāda laika pārvēršas par ko līdzīgu cietai plastmasai. Riepa spēj savas īpašības saglabāt tikai kādus piecus gadus. Pēc tam novecošanās dēļ tās saķeres īpašības strauji pasliktinās."
Lietoju tik ilgi, kamēr protektors nodilst līdz vismaz 4 mm. Riepām jau nu gan nav nauda jāžēlo...... Atkarīgs no braukšanas stila. Tā kā braucu ļoti dinamiski, tad ziemas riepas ik pēc 3-4 gadiem pērku jaunas, lietotās pārdodu. Vasarenes parsti ar sporta gumiju jau pēc 3 vasarām ir sliki un jāpērk jaunas. Tas jau- kā brauc! Man vecākās riepas to "izbeigšanās" brīdī bija ap divdesmit gadu vecas-nolaida spiedienu,jo izdila arī kamerā caurums... Bet negadījumā iekūlos ar tikko piebrauktām ,jaunām ziemenēm... ··· Riepas: Kāds ir riepas vecuma limits ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Pieredze, viedoklis par atjaunotām riepām (21)
Tautieši,Jūsu pieredze.viedoklis par atjaunotām riepām?
tuudi.Bet var iislaiciigi glaabt situaaciju.Piemeeram, uz ziemas meenessiem var pietikt ar kautkadaam atjaunotajaam ziemeneem.
A taa , labaak kaut lietotas , bet neatjaunotaas , labu firmu riepas.
Labāk vecas lietotas, nekā atjaunotas. Bija vienam čalim pieredze, visa tā atjaunotā gumija novēlās no riepas. Domāju, ka viņam tagad piedraudot neiesmērēt tādas riepas. Nekā labais nav! Nabadzības brīža ielāps... Dilst ātrāk un pumpas metas-daļa vienkārši izjukušas... Riskanti. Varbut jabeidz blatot ar lielizmera riepu diskiem. Tad ari riepu iegade nesagadas galvas sapes? ··· Riepas: Pieredze, viedoklis par ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Tagad jau vecās riepas liek uz foto radariem. :) Latvijā vecās riepas dedzina, EKO Osta Tvaika iela iekš Rīgas nodarbojas ar naudas apmazgāšanu.
Firma ko prihvatizēja sava laikā un kas pārtapa par A/S ar nodokļu maksātāja naudu. Ko ik gadu no valsts laikam vēl ņem. Ūdeņus piegānītos ar naftas produktiem, joprojām attīra ar arhejiskām metodēm un tad nosacīti tīrus laiž Daugavā. Protams taukumu tajos nav, bet Menģelējeva tabula baisākā. Eļļu filtrus brutāli dedzina krāsnī, bet tas nav sliktākais veids. Ja vien tiek dota pietiekami laba gaisa piedeva, tad skurstenī nonāk ļoti maz co.
Riepām ir tdaļēji līdzīgs liktenis. Bet cik zinu tās termiski kausē un tā kā naudu sūc no valts ik gadu, tad var tā ākstīties un tēlot labdarus ka pieņem 4 riepas gadā no viena cilvēka pa brīvu.
Pats nesadarbojos ar šādām firmām. Jo man pašam ir uzcelta pārstrādes iekārtas, bet oficiali nereklamējos dēl valsts reketierisko monopolu. Tikko ko sāc darīt labu tā šakāļi klāt un soda jo re nav atļaujas, ko nedod pa brīvu, bet arī par naudu nedod.
Tā kā valstī pastāv rekets, mazais biznes neattīstās.
Jelgavā esot fabriķis, kas riepas pārstrādā degvielā, laikam kaut ko maksā arī. Eko osta vai kā viņu tur sauca. Privaatpersona var skjiet 4 riepas nodot bez maksas Tvaika ielas galaa, tur ir kaut kaads Eko uznjeemums. Piebrac pie vaartiem, iznaak sargs un pasaki ka gribi riepas nodot. Atveers vaartus un vareesi iemest konteineraa.
Pats taa esmu ticis valjaa no saveejaam.
Ja kaa uznjeemums, tad buus jaamaksaa.
Nesen te to pašu jautāju. :) Pazvani uz komunālajiem pakalpojumiem,tur nosauks adreses kur nodot. Jā,var nodot 4 riepas gadā bez maksas...bet,nododot mums neprasīja nekādus dokumentus,kam pa godu pēc pāris dienām vedām vēl 4. :) ··· Riepas: Kur likt nobrauktas riepas? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu