Ritošā daļa

Ritošā daļa - jautājumi un diskusijas

Audi A80 dūkoņa pie 50 km/h (11)
Sveiki! Atkal problēma.... Manam A80 (B3 1,8s manuālā kārba) radusies kaut kāda šaize. Braucot, apmēram, uz 50km/h, dzirdama tāda kā dūkoņa vai graušanās, pat nemāku aprakstīt.... troksnis braucot pa piķi tāds, kā butu ...
mans pienēmums - viena no granātām vai gultnis, bet precīzi varu pateikt tikai ja pats redzēšu un dzirdēšu . Gultnis gan, ja granāta būtu, tad krakšķi aktivizētos pie izgriestas stūres ne vienmēr, vibiežāk gan, bet ne vienmēr ! 100 procenti,ka gultnis
bet ir vēl viena iespēja,kā pārliecināties,ka tieši gultnis vainīgs,pacel atkal vienu pusi augšā un iegriez riteni ar roku un uzliec roku uz atsperes,ja atspere vibrē,tad gultnis vainīgs,tā varesi precīzāk noteikt kuras puses gultnis vainīgs,jo braucot tā skaņa ir pa visu salonu
Gultnis iet uz beigām,jo ar laiku tā skaņa paliks arvien skaļāka,daži mauc tiktāl,ka salonā vairs nav iespējams sarunāties!! ··· Ritošā daļa: Audi A80 dūkoņa pie 50 km/h lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Ritošā skaļa VW B6 (7)
Sveiki. Braucot pa štrāsi, manam autinam ir diezgan riebīga dzirdama asfalta seguma mainoša skaņa. Liekas, ka skaņu jūtu priekšpusē nevis aizmugure. Visvairāk tracina tad, kad uztrāpies uz asfalta segumu, kurš ir raupš un šī ...
Tu, visticamāk, dzirdi auto korpusa vibrācijas rezonansi, kura mainās atkarībā no celja virsmas. Vaina varētu būt priekšējo statņu augšas atbalstgultņa mezgls, jo, principā tā ir vienīgā vieta, pa kuru vibrācija var tikt nodota tik lielā mērā. Vel iemrsls var būt riteņa gultnis. To var viegli pārbaudīt braucot uz ~70 km/h asāk pagrozi stūri abos virzienos. Ja gultnis ir bojāts, tad pagriežot uz vienu pusi vibrācija kļūs stiprāka, uz otru - samazināsies vai pat pazudīs. Iebrauc normālāservisā unpārbaudi ritošo -neviss kur ļurkājas bet pasaki kas nepatīk Izklausās pēc riteņu gultņiem...pat nevibrēja vēl bet skaņa kaitināja- nomainiju gultņus- kušums! ..tik šipus un biku motoru uzgasējot dzirdu... ;) es saprotu, ka riepas jaunaas, bet, un ne pa jokam, ir jaunas riepas, kas ir vienkaarssi lloti skallas. Jo taalaak ..kkiinas virzienaa dziivo razzotaajs ....jo skallaakas riepas :( 1. Ķīniešu riepas var būt ļoti skaļas. 2. Ja ļoti traucē akustiskie trokšņi, tad var uzlikt salonā papildus skaņas izolāciju (tikai to labāk darīt speciālā servisā) + apstrādāt apakšu ar antikorozijas materiāliem.
Kādreiz tā apstrādāju Žiguļa salonu un apakšu, jo tā mašīna nebija no tām klusākajām - braukt bija klusāk un patīkamāk.
··· Ritošā daļa: Ritošā skaļa VW B6 lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Braucot priekšā troksnis. (7)
Nomainīju abus riteņu gultņus. Nelīdzēja. Vai var būt dzenošo pusašu gultnis- miroņ galva? Kā varētu noteikt? Audi 100, 92.g. Awanti, 5 cil.
Ir bijuši gadijumi kad gaudo kārbas gultnis Gan jau ka riepas būs pie vainas. Vai nu tāpēc ka cietas ziemenes, vai arī tāpēc ka tām nepareizs nodilums. Gultņa defekta gadījumā parasti izteikti mainās troksnis pagriežot stūri pa labi vai kreisi pie zināma ātruma. Mana versija-diferencila gultni Kad skaņa ir - visu laiku vienmērīgi? Kā skaņa mainās uzgāzējot? Kā skaņa mainās pagriezienos? Kā skaņa mainās, ja tu ripo neitrālītī pie 20 km/h, pie >60 km/h?
Kāda rakstura skaņa tā ir?
ta viss kas var buut. 92 gads tomeer. Riepas , dif. gultnni, pats diferetialis, kaarbas gultnni utt
Pussasis (mironngalvas) klaksskk baigi, kad sagriezz stuuri, un uzgaazee.
··· Ritošā daļa: Braucot priekšā troksnis. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Klukstoša skaņa ritošajā daļā priekšpusē (6)
braucot pa grunts ceļu intensīvākām bedrēm ir dzirdama tāda kā klustoša skaņa-samainīju armatizātorus,nekā buksēm izgāj cauri redzamu defektu nav-taču kas ta par skaņu.
armatizātorus (C)
piedoshanu, aromatizeetaaju mainja toch neliidzees..
Bremžu suports bedrēs pieskaras pie bremžu diska ārējās malas. Ja tev Volvo markaas auto tad klukstosa skana siem modeliem parasti ir amortizatora augseejaa plaukta gumijas bliives.Tam ieksaa iestraadaati gultni.Man taa bija.Nomainiiju un ok.Pirkt veelams originaalu jo kalposanas laiks liidz naak.mainai 2-3 gadi.:) Tas ir kāds no šarnīriem! Stabilizatora sviras. Jeb augšējie atbalsti, ar iestrādātajiem gultņiem, kuriem citreiz tā nepatīkamā klukstoņa jau ir ielikta iekšā, diemžēl, no ražotāja, jeb neveiksmīga konstruktora. Nu un, var būt arī kāds no "ball joint". Jeb "tie rod". Atrast cēloni var. Vajag tikai laiku un pacietību, un darbu. Jā, un naudu arī, protams... ··· Ritošā daļa: Klukstoša skaņa ritošajā ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Volvo s80 2002g riteņi sagriežas par daudz (5)
volvo s80 2002g riteņi sagriežas par daudz riepas sākušas trīties arkās stūres reikai nau ne brīvkustības nedz arī kkas tur sulotu hadene ar divreiz pārbaudīta viss itkā kārtībā tikai kapēc sāka riepas arkās tīties ...
priekšāuz stupicām ir pagriešanās ierobežotāji abās pusēs, tās figņas norūsē un sāc ieksējos dubļusargus riteņu arkās slīpēt riepām pareizais izmērs? Daudz kas var būt pie vainas...
Palasi šo: http://www.wheel-size.com/size/volvo/s80/2002/

un šo: http://www.volvo-forums.com/t15198-17-inch-tire-rubbing-fix.htm
Izmērus riepām pārbaudi. atsperes sasēdušās, riepu izmērs nepareizs, disku iznesums nepareizs. ··· Ritošā daļa: Volvo s80 2002g riteņi ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Stūres vibrācijas pie ātruma un bremzēšanas... (24)
Sāpe sekojoša - autiņam (pa līdzenu ceļu braucot) pie 80 -110 km.h jūtama nepatikama stūres vibrācija.... bremžu diski nav jauni, tomēr tikko novirpoti un kalodkas jaunas... Riepas(gumija) ir mainīta uz citu- nekas nemainās. ...
ja braucot vibrē ,smiltis ,dubļi,pamatīgi nosēdumi diskos,ja nelīdz lai serbisā paskatās kādi ir diski un riepas.ja bremzējot ,reāli jāmaina viss bremžu mehānisms kas atrodas pie riteni,var jau piemeklēt lietotu ,sasmērēt veco ,bet tas nebūs uz ilgu laiku,ja gribi ilgāk bruakt tad labāk nomainīt visus suportus un diskus,kritiskā brīdī tas atmaksāsies:) Bremzes domātas bailīgajiem :))
Ja bremžu diski virpoti, bet bremzējot sit tad varbūt tie ir plīsuši vai ir kāds cits defets. Ir sastapti gadījumi, kad bremžu diski ir sliktas kvalitātes un pat pēc virpošanas īsā laika spŗidī atkal sametās. Ir gadījumi, (piem ford), kad bremžu disks tiek nofiksēts ar speciālu šeibu uz špiļkas un uzliekot neorģinālos diskus parādās vibrācija jo diskam nav izvirpota vietai tai šeibai. Vispār vibrāčiju var atklāt jebkurš puslīdz normāls servis, labāk brauc uz to un lai visu tie sakārto.
Saremontē piekari! Gan jau tur klabinās kā veci zirgu rati. taa izskataas, ka diski buus shkjiibi....aizbrauc uz kaadu riepu servi lai uz balansiera uzmet, tad redzees, met vai nee. stūres stienis pie vainas ··· Ritošā daļa: Stūres vibrācijas pie ātruma ... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
"TCS off" - ko tas nozīmē? (8)
Ko varētu nozīmēt, ja panelī iedegas "TCS off" (visu laiku gan nedeg). Pārsvarā iedegas, kad auto piedarbinu, tad pēc brītiņa nodziest. Kad vienubrīd uz bruģīša sniegā nedaudz sanesa, atkal uz mirklīti iedegās, tad nodzisa.
Ja diagnoze pareiza, iespējams dārgs remonts vai arī rēķinies, ka tas TCS grūtā brīdī var nepalīdzēt.

/kādreiz ar sierru šitā palika bez ABS - sajūtas nav patīkamas, bet dzīvot var, lai gan neieteiktu/
dzekins jau visu pateica. Spriežot pēc googles tantes, izskatās, ka runa iet par mazdu:

http://www.google.com/search?q=TCS+off

Bet labāk jau amerikāņu forumus nelasīt - iemeslu var būt daudz vai tikai viens, bet mehāniķi neko neatradīs, tikai mainīs un mainīs, un mainīs visu pēc kārtas...

Baidos, ka mana personīgā pieredze ar elektrības problēmām Latvijā neatšķiras - cilvēkiem tagad nav saprašanas par to, kas un kā darbojas - viņi vadās pēc ražotāja rokasgrāmatas, kas iesaka mainīt bloku pēc bloka.
Ja Mazdai TCS nozīmē to pašu, ko bembjiem ASC (Automatic Stability Control), tad tas liecina, ka šī sistēma tajā brīdī ir atslēgta vai nedarbojās. Iespējamie iemesli :

a) vadītājs šo sistēmu ir atslēdzis, nospiežot atbilstošu podziņu (ne visām mašīnām tas ir iespējams)

b) mašīnai ir uzlikts rezeves ritenis, kas pēc izmēra būtiski atšķirās no "normālā" riteņa. Attiecīgi riteņi griežās dažādā ātrumā un kompis "jūk prātā"

c) bojāts attiecīgais devējs (parasti tādu ir četri, pa vienam katram ritenim). Jauns devējs maksā ap 50-100 Ls, "vainīgo" nosaka, pieslēdzot auto servisā pie kompja, bet vismaz man ir gadījies, ka meistars pasaka "man LIEKĀS, ka tas tur, bet apgalvot nevaru".

d) bojāts elektronikas bloks, jebšu "kompis". Tur nu var sanākt "popadalova" četrciparu skaitļos. Bet ticamība, ka tas ir noticis, ir samērā maza.

P.S. Manas atbildes pamatojās uz pieredzi ar bembjiem, iespējams, ka Tavam auto kaut kas atšķirās, bet principam vajadzētu būt līdzīgam.
Mazda 6 kreisajā pusē no stūres pie lukturu mazgātājiem ir TCS poga kuru var ieslēgt un izslēgt. ··· Ritošā daļa: "TCS off" - ko tas nozīmē? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Audi A80 B3 velk uz vienu pusi (25)
Auto A80 B3 1.8 s, stūres iekārta bez pastiprinātāja. Problēma tāda- braucot pa štrāsi, ik pa laikam velk stūri uz kādu pusi.... nav noteikta puse uz kuru velk, bet ta pa labi, ta pa kreisi, citreiz iet normāli taisni, kā ...
nu bija man te kaut kas līdzīgs pavisam nesen. ..nomainīja stūres stieni, noregulēja savirzi, bet uz kreiso pusi vilka... (riepas nobalansētas ok, diski nava liekti) ...mainīja arī riepas vietām, bet tāpat vilka!! Tad beigās izrādījās, ka savirze nepareizi noregulēta!!! regulēja atkārtoti, un tagad ir ok:)) elementāri - rises asfaltā no smagajiem un nepareiza savirze Man tā savulaik bija mersim pēc tam kad nomainija ""majatņiku""-tur tāds pirksts kuram jāgrozās buksē kura iepresēta gumijās , bet šis man grozijās gumijās!-tad bij tā ja pirms brauc taisni biji pagriezis pa kreisi-vilka pa kreisi un otrādi, bet tavā gadijumā nezinu jo tu saki kad arī pirms remonta tā bij..?! -jāpēta Kaa ar riepaam-nav dazaadi izmeeri,protektora ziimeejums,spiediens tajaas? Man taa gadiijies,kad vanteeju pa ar fuuru tonnam pavarotu asfaltu risaam-arii meedz shitaa,kaa aprakstiiji svaidiit.Respektiivi,kaads bija celja staavoklis ,kad to saaki konstateet?Veel ir versija,spriezot peec taa,ko esi paarlasiijis piekaree,ka ,,granaata,, kapituleejusi,ja ir krakshkis priekshaa,kad darbojies ar stuuri. ··· Ritošā daļa: Audi A80 B3 velk uz vienu pusi lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Gultņu cenas (13)
Pēdējo reizi gultni mašīnai mainīju pa 30-Ls.Tagad tā cena servisā ir manāmi "kāpusi"-72-Ls Mazliet pārsteigta biju.
Gultņi ir jāpērk veikalā,manam džipam Opel centrā par gultni noprasīja 6 reizes augstāku cenu nekā veikalā. ..braucot no Pārdaugavas,pa Salu tiltu uz šo krastu un nogriežoties uz Valmieras ielas,gandrīz uz paša stūra ir veikaliņš,ar uzrakstu "GULTŅI",gan jau puiši zinās ko Tavam autam vajag.. iluuzija - pareizi uzrakstiiji? Gultnju veikals ir peec Salu tilta pirmajaa krustojumaa pa labi. Un puishi kaut ko zinaas, ja maaceesi pateikt gultnja nummuru, kas ir iegraveets uz gultnja. Piebildīšu Jurisk, Iluuzija - gultņu vikals ir Sadovņikova un Jēkabpils ielas krustojumā. Pats gan neesmu pircis. Gultņu veikalā kas atrodas uz Sadovņikova ielas krusta piemēram Ford Transit karājošais gultnis maksā Ls 2,- ··· Ritošā daļa: Gultņu cenas lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Virpotās bukses (7)
Kāds varētu man pastāstīt par sīkāk virpotajām buksēm? Tātad, ko es esmu dzirdējis- kalpo ilgāk, bet samazinās komforts.... Taisnība? Kāda viņa vispār izskatās?(mož kāds var pasviest foto?) Tās, tjipa, presē ...
Īsti neredzu vajadzību Audi mašīnai kaut ko virpot un mēģināt izgudrot kaut ko jaunu. Ja neapmierina visādu aftermarket ražotāju produkti, tad saliec orģinālās detaļas un brauc kādu laiku bēdu nezinot. Virpošanas un visādas citādas ķīmiskas darbības parasti skar tās ekskluzīvās mašīnas, kurām neko īsti nevar dabūt, nav kur dabūt, vai īpašnieks negrib dabūt. Lētāk būs nopirkt veikalā, nevis virpot. vispār jau virpotās paluktiem liek.ja podramņikā ieliksi,tad galīgi ar koka ratiem būsi:DDDD ļoti cieta piekare paliek,līdz ar to iegūstot gandrīz (kādreiz tādas taisīja,tagad haltūrē) nenokaujamas bukses,Tu lauzīsi pārējo hadeni kas uzņems triecienu uz sevīm! šaras,stūres gali,reika,amīša atbalsts....finalā nekas lētāk nesanāks! saliec labāk normālas LMI bukses un aizmirsti.maksās ap 3 ls gb:) gatavojies ar to mašīnu braukt visu atlikuso mūžu ?
labak jau vienreiz paris gados nomaini dzimtas bukses un aizmirsti problēmas.
bet ja patīk čakarēties un eksperimentet, tad sac ar vienam, pēc dažiem mēnešiem ieliec citas un ta visu laiku.
Prieksh kam Tev prieksh burbulja k-kaadu sitaadu kjiimiju domaat? Ja ar kaadu ekskluziivu autinju brauktu kuram gabalus gruuti dabuut tad vel vareetu saprast... ··· Ritošā daļa: Virpotās bukses lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu