Autogāze - vai nepieciešama papildus vārstu eļļošana?

opel zafira 2003g1,8 benz.vēlos uzstādīt gāzes iekārtu.jautājums vai ir nepieciešams papildus uzstādīt vārstu eļļošanu firma kas liek saka ka nav nepieciešams bet daži auto “spečuki"saka ka vajag obligāti.

typhoo    2 Manaa sapratnee vaarstu elljoshanas sisteema ir veids, kaa nokaast pikji. un tiem kam uzlikts, meetaat pirkstus, ka es luuk uzliku gaazi AR VAARSTU ELLJOSHANAS SISTEMU Neviens nav mineejis objektiivus parametrus shai nepiecieshamiibai.
Cik zinaams, uz vaarstiem tiek likti tieshi elljas nonjemshanas bliivsleegi, bet te iesaka degkameraa puust ellju, lai pasargaatu vaarstus no apdegshanas! :D
No kaa tad tiem buutu jaapdeg? Ja gaaze ir gaaze un tajaa nav visaadu citu kjiimisku piemaisiijumu, kas parasti tiek pievienoti benziinam?
Pie kam, visu laiku tiek apgalvots, ka gaaze ir gaazveida un nenoskalo no cilindru sieninjaam ellju kaa benziins.
Taatad elljosim vairaak? :D
Un veel. Shiis siteemas piedaavaa kaut kaada holandieshu firma JLM, kura razho visaadus teiksim taa, lielos vilcienos suudus. Kas protams ir vajadziigi, deriigi, bet nekas vairaak. Kur ir Castrol, Mobil, un citu firmu ellju speciaalisti kam ir veseli instituuti, kas peeta un testee visadas elljas dzineejiem?
Iisumaa, manupraat veiksmiigs marketinga dikteets produkts.
Likt jau var, ja pasham taa liekaas labaak un naudu nav kur likt.
IMHO

viesiss    1 Piekrītu!

janisb    1 Ja grib braukt ar lielākiem apgrieziniem par 3k tad ir vajadzīgs. Benzīnā ir visādi nedaudz eļļaini piemaisījumi, kas sadegot nogūlsnējas uz vārstiem un rada aizsargājošu garoziņu. Gāzei nekādu tāda tipa piemaisījumu nav un gāze arī deg ar augstāku temperatūru. Rezultātā vārsti izdeg 2..10 gadu laikā, jo kāja smagāka jo ātrāk. Eļļošanas sistēma ir obligāta šķībacaino motoriem un motoriem zem 2litri. Tiem detaļu resurs rezerves ir minimālas.

typhoo      Un visus shos gadus par to visi kluseeja, nezinaaja, ieskaitot mineetos ellju industrijas milzhus.
Tu pashlaik atkaarto uzstaadiitaaju tekstus.
Vajag vnk paskatiities kaads ir cilindru kustiibas atrums cik tur pilina iekshaa un kaada no taa jeega.
Bet nu katrs var pienjemt savus leemumus.

vilks28  2   Ja mierīgi čunčina, tad naffig nevajag,bet ja uzber ,tad var likt un var arī nelikt. Gāze bez variantiem jebkuru dzinēju nobeidz ātrāk .

vilks28      Kur teff tie cilindri kustās??????

janisb      =>typhoo ne nu klusēja nekā - vieni brēca ka gāze slikta, kauj nost motoru, citi lietoja eļļošanu un brauca ilgi un laimīgi. Vārstu eļļošana ir pieejama, kopš gāzi sāka likt autiņiem ar šprici...
un kā jau rakstīju iepriekš - liela nozīme ir plānotajam detaļu resursam vācu/amerikāņu autiņi līd deviņdesmito otrajai pusei tika ražoti ar lielu plānoto resursu.

REDS      Saskaņā ar iepriekšējo autoru teikto pēc teorijas šāda vārstu eļļošana būtu vajadzīga arī visiem tiešās iesmidzināšanas dzinējiem ! VAG, Mitsu... u.t.t. par to klusē kā miroņi! Aizdomīgi...
Tiešās iesmidzes dzinējos (TSI, TFSI, GDI u.t.t.) degvielas iesmidzināšana cilindrā notiekās pa tiešo cilindrā, nevis caur ieplūdes traktu gar ieplūdes vārstiem- līdz ar to dzinējs tiek "barots" ar degmaisījumu kuram nav nekādu lubricējošo īpašību jēb gāzveida degvielu.
Teorētiski neko sliktu šajā vārstu eļļošanā nesaskatu, ja nebūtu tik zvērīgs ceņņiks uz šo "īpašo eļļu".

IMHO Šī tirgotā vārstu eļļa ir nekas cits kā 2-Taktu dzinēju eļļa jeb vienkāršāk sakot tā pati eļļa ko lej klāt motorzāģu benzīnam, 2-T krosa močiem un vēl dažām tehnikas vienībām.

usinjsh    3 Piekrītu ka motora vārstiem nav vajadzīga papildus eļļošana. Kādreiz kad braucām vēl ar etilētiem benzīniem, tad bija vārstu sēžas mazliet no citiem materiāliem.
Ka tik tā eļļošana nav vajadzīga pašām gāzes sprauslām lai tās neķīlētu.

bziks  1   Paši gāzes uzstādītāji minēja, ka eļļošana ir nepieciešama vārstiem kā tādiem un nekāda sakara ar gāzi nav. Bendzīns ir daudz attaukojošāks nekā gāze. Nevienai no Hollandē pirktajiem auto nebija uzstādīta vāsrtu eļļošana. Es savamauto nekad tadu hiņu nelikšu. Pārējie lai dara kā viņeim pašīem šķiet pareizi.
P.S. Lieli apgriezieni, hmm tad jau močiem vispār jābrauc tikai ar eļļu.

JurisK      Pati lielaaka muljkjiiba, ko she izlasiiju - uzdegums uz vaarstiem tos pasargaa no sadegshanas! Iisteniibaa ir taisni otraadi. Gaazei ir augstaaka siltumspeeja, vaarsti var izdegt aatraak, ja nepareizi noreguleeta gaazes padeve - degshana notiek veel pat izpluudes saakumaa. Tieshi taa pat izdeg vaarsti arii ar benziinu, ja taa par daudz un nepaspeej sadegt iistajaa laikaa - vecam dzineejam tie buus tie pashi virs 3000 apgriezieniem. Benziins diez vai kaut ko eljljo. Toties gaaze labaak dzesee. Par eljljoshanu, ko esmu dzirdeejis - micubishi iesakot saviem dzineejiem vaarstu eljljoshanas sisteemu, ja liek gaazi. Bet tur esot kaut kaada tikai vinju dzineeju iipatniiba - materiaali vai kas, neatceros.

Lauu    1 Neko nevajag.

slaids  2   Braucot ar gāzi - dzinēja aizdedzes moments ir jāpagriež + /agrāks/apmēram par 13 grādiem !
Tad nebūs detonācijas .
2015-01-14

nevarbut    2 Atgriežoties pie sākotnējā jaut. TEORIJA. Vārstu vadīklu galos uzpresē vārstu blīvslēgus, lai no vārsta kāta noņemtu tur uzsmidzināto eļļu, kas tur nonāk no vārstu piedziņas mehānismu (roker, sadales vārpstas) puses (dzinēja galvas augšējā daļa zem vārstu vāka). BET! vārstu vadīkla eļļojas tikai un vienīgi ar iesmidzināto degvielu un ja par degvielu izmanto gāzi, tā ir sausa. Ja dzinējs ir pabraukts un tam veidojas salīdzinoši daudz kartera atgāzes, kas satur sevī arī eļļas miglu, tad caur ieplūdes traktu šī eļļas draza pastiprināti eļļo arī vārsta vadīklu. Bēda tāda, ka šādiem dzinējiem, dēļ kompresijas zuduma gāzi neiesaka likt. Ja dzinējs labs, jāliek vārstu eļļošana! Tiešās iesmidzes dzinējiem obligāti jāuzstāda vārstu eļļošana, jo ieplūdes traktā pārvietojas tikai gaiss. Par vārstu izdegšanu arī šeit sarakstīts bulšits(slinkums paskaidrot). Šīs ir lietas, kas reāli balstītas uz teoriju, tā nav nekāda no pirksta izzīsta mistika. Ja kāds saka, ka viņam nevajag, tad vajag ļaut viņam uzkāpt uz grābekļa. Kapeikas čakētāji un forumu meistari liekot gāzi ieekonomē kādus 70 eurikus, pabrauks, pārdos (uzreiz jau tās vadīklas nesadilst) un tad rakstīs kādi viņi gudri, viszinoši un kāda viņiem milzu pierdze (pietam visās tēmās). 2015-01-16

varisr    3 Kaut kā nepārliecinoši skan. Un kas tad pēc šādas teorijas eļļo ieplūdes vārstus tiešās iesmidzināšanas dzinējos? 2015-01-16

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu